vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partnerovi padají vlasy. A mně nadává!

9. ledna 2015

Partnerovi padají vlasy. A mně nadává!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: pleš partner stres vlasy dědičnost

preventan-mimiforum-banner

Muži nesou padání vlasů často velmi těžce, a to i tehdy, mají-li k němu dědičné předpoklady. A to pak může způsobit pořádné potíže ve vztahu!

„Partnerovi začaly poslední dobou hodně padat vlasy. Jeho otec má pleš a on má strach, že už ve třiceti bude jako on. Je z toho nešťastný, vyšiluje a mně za to nadává. Jako bych za to mohla já! Ráda bych mu pomohla, ale nevím jak. Jeho stavy nám totiž kazí vztah a mám strach, aby to nevedlo k rozchodu,“ svěřuje se Ilona (29).

 

Dědičnost, stres a jídelníček

Padání vlasů trápí muže velmi často, a některé už od mladého věku. Velkou roli zde hraje hlavně dědičnost, která může za přeměnu hormonu testosteronu na dihydrotestosteron, který oslabuje vlasové cibulky a způsobí, že vlasy vypadávají. Negativní vliv ale může mít také stres a nezdravý životní styl a u mužů také příliš časté nošení pokrývek hlavy.

 

Jak padání vlasů omezit?

Pokud vlasy začnou padat, je nejdříve vhodné zamyslet se nad životosprávou, složením stravy a dostatkem vitaminů a minerálů. Partner by měl mít především dostatek vitamin H (biotinu). Je-li ho málo, může padání vlasů výrazně omezit. Připravujte mu proto častěji vejce, játra, ořechy, květák, hrášek, hnědou rýži či čočku. Vhodné jsou také pivovarské kvasnice. Důležitý je i dostatek železa a zinku.

 

Rozchod kvůli padání vlasů

„Nikdy by mě nenapadlo, že padání vlasů může být příčinou rozchodu, kdybych to nezažila. Když partnerovi začaly padat vlasy, nesl to velmi těžce. Kopal kolem sebe, byl nepříjemný, utrhoval se. Utratil tisíce za kosmetiku, ale vlasy padaly dál. Nedokázal už s nikým mluvit, jen zuřil. Vyhrotilo se to natolik, že jsme se kvůli padání vlasů rozešli,“ vypráví Jarka (34).

 

Masírujte mu hlavu! sex-a-vztahy-partnerovi-padaji-vlasy-ii-sxc-nahled

Na trhu existuje řada přípravků proti padání vlasů, a tak je partner může vyzkoušet. Nečekejte ale přílišné zázraky. Velmi vhodná je i pravidelná masáž vlasové pokožky. Naučte se ji a třeba vám poslouží jako netradiční předehra! Pozor na sušení horkým vzduchem, drhnutí osuškou či na čepice, klobouky, helmy a další pokrývky hlavy, které mohou stav zhoršovat. Pokud se stav horší, je vhodné vše konzultovat s dermatologem, který poradí, jak si s problémem bojovat.

 

Tip MIMIFORA:

Zkuste cibuli!

O cibuli je známo, že podporuje růst vlasů. Rozpulte ji, řez potřete medem a dejte ji partnerovi, aby si masíroval vlasovou pokožku. A to ideálně dvakrát denně, ráno a večer. Můžete také z cibulové šťávy a lžíce medu vyrobit pastu, kterou pokožku potře a nechá působit, anebo smíchat nakrájenou cibuli s šálkem bílého rumu, nechat přes noc louhovat, scedit a hlavu masírovat vzniklou tekutinou.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse