vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner žárlí na dítě: Prý je na druhé koleji!

18. dubna 2017

Partner žárlí na dítě: Prý je na druhé koleji!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: žárlivost vztah sex partner miminko dítě

preventan-mimiforum-banner

Narození prvního miminka je velkou změnou nejen pro maminku, ale pro oba rodiče. Partner se totiž často ocitne na druhé koleji, a to může nést velmi těžce. 

„Než se nám narodil syn, měli jsme s partnerem téměř idylický vztah. Nikdy by mě nenapadlo, že se všechno změní jak mávnutím proutku. Hned po narození začal partner na syna strašně žárlit. Vadilo mu, že na něj nemám čas, že se věnuji jen synovi. Najednou nebyl on tím, o koho jsem pečovala. Nebyl středem pozornosti, a tak nastal problém. Začal mi vyčítat, že o něj nestojím. Na syna žárlil a vůbec se o něj nezajímal. Dopadlo to tak, že si našel milenku a odešel k ní. Zůstala jsem se synem sama,“ vypráví svůj příběh Jolana (31).

 

Partner to nese velmi těžce

Ocitnout se v podobné situaci není vůbec těžké. Pokud jste péči o partnera dosud věnovala veškerou energii, vařila mu, prala, trávila s ním volný čas, chodila do společnosti, jezdila na výlety a každou noc si s ním užívala vášnivý sex, je jasné, že pro něj bude příchod dítěte velká změna. Snad každá novopečená maminka totiž upne pozornost na miminko, které je pro ni v tu chvíli na prvním místě. Partner to pochopitelně vidí – a může to nést velmi těžce.


Neměla jsem chuť na sex. Odešel za jinou!

„Vždycky jsem si přála velkou a spokojenou rodinu. O miminko jsme se dlouho snažili a oba jsme byli šťastní, když jsem otěhotněla. Když se dcerka narodila, přišlo mi samozřejmé jí věnovat veškerou pozornost. Z péče o miminko a neustálého kojení jsem byla pořádně vyčerpaná, a tak šlo vše ostatní stranou. To byl ovšem – jak se ukázalo – pořádný problém. Tedy pro partnera. Začal mi vyčítat, že je na druhé koleji a na dceru evidentně žárlil. Najednou to nebyl on, o koho jsem se starala. Před tím jsme se milovali skoro pořád, jenže po porodu jsem neměla žádnou chuť ani energii na sex. Věřím, že by se časem vše srovnalo, ale bohužel partner si to nemyslel. Odešel za jinou,“ mluví o podobné zkušenosti Eva (33).


Odstrčený muž hledá útěchu jinde

Podle odborníků je logické, že se péče čerstvé maminky upne na miminko, ale zároveň je velkou chybou, pokud se zcela opomíjí partner. Ne každý muž to vydrží a přizpůsobí se. Velká většina se jich cítí odstrčená, nemá komfort, jako doposud, a ani dostatečný přísun sexu. Pokud to žena nevidí a nezačne řešit, může se stát to, co ženám z našich příběhů. Muž zamíří jinam. Najít milenku-utěšitelku totiž není vůbec těžké. Proto je ideální situaci předcházet. Jak na to? Poradíme vám!

Tipy MIMIFORA:
Jak na to, aby se partner necítil na druhé koleji sex-a-vztahy-partner-zarli-na-dite-ii-sh-nahled

-    Zapojte ho do péče o dítě. Měl by cítit, že je nepostradatelný a bez něj to prostě nebude fungovat.
-    Neignorujte ho. Při veškerém soustředění se na miminko není těžké partnera chvíli přehlížet. Nedělejte to. Komunikujte s ním, zajímejte se o jeho starosti, nenechte ho stranou.
-    Nemluvte stále o dítěti. Je jasné, že je středobodem vašeho života, ale pokud bude partner poslouchat jen o tom, kolikrát denně přebalujete a kojíte, dlouho to nevydrží.
-    Najděte si čas jen pro něj. U malého miminka to není tak složité. Jen je třeba najít trochu energie. Když usne, udělejte si pěknou chvilku s partnerem. Pokud to jde, nevyhýbejte se vzájemným dotykům a sexu.
-    Buďte co nejvíc spolu. Vyrazte s kočárkem ve třech, o víkendu vyjeďte všichni na výlet. Buďte spolu jako rodina. Nevynechávejte partnera, naopak ho do procházek zapojte.
-    Nenahrazujte ho kamarádkou. Když se partner nabídne, že vám pomůže či že si vyjdete společně ven, přijměte to. Neodmítejte ho se slovy, že už jdete na kávu s kamarádkou. Příště vám pomoc už nabídnout nemusí a jen ho umocníte v tom, že je opravdu na druhé koleji.

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse