vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner ve vězení, já těhotná. Jsem na dně!

13. srpna 2014

Partner ve vězení, já těhotná. Jsem na dně!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vězení vztah těhotenství partner dítě

preventan-mimiforum-banner

Zjistit, že jste těhotná ve chvíli, kdy se partner dostane do vězení, není záviděníhodná situace. Zvládnout se ale dá, pokud se neuzavřete do sebe, ale problému se postavíte čelem.

„S partnerem jsme si miminko moc přáli, a když jsem objevila dvě čárky na testu, byli jsme šťastní. Osud ale nepřál nám. Partnera zavřeli za údajný podvod ve firmě a já najednou zůstala sama. Bez pomoci, bez peněz, ve třetím trimestru. Jsem na rizikovém těhotenství, sedím doma a brečím. Nevím, co bude dál, a mám strach, že se něco stane miminku. Nevím, z čeho budeme žít. Jsem na dně,“ vypráví svůj příběh Iva (30).

 

Neodmítejte pomoc

Dostat se do podobné situace není až tak těžké, jak by se mohlo zdát. Situace, která v tu chvíli vypadá bezvýchodně, ale nemusí být tak zlá. Chce to jen čas, snahu a otevřenost. Nejhorší, co v tu chvíli můžete udělat, je uzavřít se do sebe, brečet sama doma, odmítat pomoc rodiny. To, co je třeba udělat, je pravý opak. Uvědomte si, že i když je partner ve vězení, vy čekáte miminko, a to potřebuje pokud možno zdravou a pohodovou maminku.

 

Záleží hlavně na miminku!

„Nikdy by mě nenapadlo, že se dostanu do takovéto situace, ale stalo se. Chvíli po tom, co jsem otěhotněla, přítele zavřeli. Byla jsem úplně na dně, vůbec jsem nevěděla, co bude dál. Zavřela jsem se mezi čtyřmi stěnami a jen brečela. Bylo mi zle, nejedla jsem, nic mě nezajímalo. Nebýt mé maminky, asi bych se utrápila. Ona mě dostala zpět do života a ukázala, že teď záleží hlavně na miminku. Moc mi pomohly i příběhy jiných žen na internetu. S několika jsem dodnes v kontaktu a zvládám vše mnohem lépe,“ svěřuje Zdena (28).

 

Jak to nejlépe zvládnout? sex-a-vztahy-partner-ve-vezeni-ii-sh-nahled

Co tedy dělat, když se do podobné situace dostanete? Především si to nenechávejte pro sebe. Sedněte si s kamarádkou či maminkou a proberte všechny možnosti. Jak to bude dál finančně, jak situaci zvládnete, s čím vám mohou jiní pomoct. Nehrajte si na hrdinku a nesnažte se vše zvládnout sama. Neseďte doma a netrapte se. Věnujte se sobě, přípravě na příchod miminka, choďte mezi lidi. A hlavně – s partnerem buďte v kontaktu. Pište si dopisy, jezděte za ním na všechny povolené návštěvy. I když jde o nemilou situaci, uvědomte si, že jsou na tom lidé mnohem hůř.

 

Tip MIMIFORA:

Máte dítě do 15 let a partnera ve vězení? Zkuste najít pomoc u občanského sdružení Za branou, které právě pro tyto případy vytvořilo projekt »Společně pro rodinu«. Díky tomu se můžete setkat s ženami se stejným osudem a dozvědet se spoustu užitečných informací, stejně jako získat psychickou podporu. Více na http://www.zabranou.cz/…-pro-rodinu/.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:14 15.04.2020 - Ave Já -

bububu

Pořídit si fakana s kriminálníkem je terno!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse