vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner špindíra: Nemění si ponožky a smrdí mu nohy

23. února 2015

Partner špindíra: Nemění si ponožky a smrdí mu nohy

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: špindíra ponožky zápach nohy partner

preventan-mimiforum-banner

Co dělat, když je partner tak trochu špindíra, nemění si ponožky a smrdí mu nohy? Odpověď není vůbec jednoduchá. 

„Pro mě je hygiena naprostý základ. Nikdy bych nevyšla ve špinavých ponožkách, kdybych věděla, že mi smrdí nohy, vůbec bych nešla z domu. Hrozně bych se styděla. Partner je na tom zcela jinak. Ponožky si nemění, vůbec mu nevadí, že mu páchnou nohy. O mytí denně si můžu nechat jen zdát. Jemu je to totiž úplně jedno! Vůbec nevím, co s tím. Pokud se to nezmění, vidím to na rozchod. S tímto žít nedokážu,“ říká Mariana (28).

 

Hygiena není samozřejmost

I když pro většinu lidí je hygiena samozřejmostí, prádlo i ponožky si denně mění, neplatí to zdaleka pro všechny. Zvlášť muži bývají v tomto případě mnohdy laxní. Svým partnerkách tím však způsobují nemalé problémy. Jen málokteré to totiž nevadí. „Nakoupila jsem mu deset párů ponožek, chystám mu denně čisté, ale on si je stejně nevezme. Raději vyhrabe z koše na prádlo ty špinavé. Jsem z toho nešťastná, smrdí mu nohy, nechce se často mýt a já už nevím, co s ním,“ stěžuje si také Zita (31).

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když mu smrdí nohy

 

Hygiena a vhodné ponožky

Lidé, kterým se více potí nohy, by v první řadě měli dbát na zvýšenou hygienu. Nohy je třeba mýt mýdlem v teplé vodě, a to alespoň dvakrát denně. Vždy je třeba nohy důkladně osušit, aby se zabránilo množení bakterií. Samozřejmostí by mělo být časté střídání ponožek, klidně i několikrát denně. Nejsou vhodné ponožky z umělých vláken, naopak se doporučují bavlněné, případně speciálně ty upravené – například s nanočásticemi stříbra, které pomáhají zamezit zápachu.

 

Koupele nohou sex-a-vztahy-partner-spindira-ii-sxc-nahled

Další věcí, kterou by měl člověk s příliš se potícíma nohama dodržovat, jsou pravidelné koupele nohou. Kromě speciálních přípravků, které koupíte v lékárně, můžete vyzkoušet i babské rady. Pomáhá desetiminutová koupel ve vodě s pár zrnky hypermanganu (světle růžový roztok), anebo odvar z čaje. Tři sáčky černého čaje deset minut povaříte v litru vody, naředíte se studenou vodou a až na půl hodiny nohy namočíte. Zkusit můžete i ocet, který pomáhá ničit bakterie. Do litru vody přijde jedna až dvě polévkové lžíce a je zapotřebí alespoň desetiminutová lázeň.

 

Více párů bot

Má partner jen jedny boty? Pak je možná problém právě v tom. Možná nestačí přes noc zcela vyschnout a to nahrává bakteriím. Proto je třeba mít alespoň dva páry obuvi a přes den je střídat. Boty by se měly pravidelně ošetřovat speciálním sprejem do bot proti zápachu, který likviduje bakterie. Babské rady praví, že dobře poslouží i bavlněný váček naplněný jedlou sodou, který do bot dáte přes noc. Z bot vytáhne zápach i vlhkost.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:18 07.08.2017 - Rudolf Wysocky -

Bez nadpisu

No ja s tim mam take zkusenosti si taky moc nemenim ponozky taky mam smradlaky a u nas ve skole jeden kluk dokonce rikal ucitelce kdyz rikala co je tu takovy smrad tak vystoupil a rekl ze ma smradlaky on se tim chlubil jeste to bylo kdyz sem chodil te uz do skoly nechodim takze takto takze kazdymu klukovi smrdi ponozky malo si je meni
16:01 14.03.2017 - Rudolf Wysocky -

Bez nadpisu

no me taky casto smrdi ponozky mam smradlaky to kluci maji casto a hodne
16:47 26.08.2016 - Rudolf Wysocky -

smradlave ponozky

No me taky smrdi ponozky dost casto , moc si je tez nemenim
16:59 09.06.2016 - Rudolf Wysocky -

Bez nadpisu

No ja mam taky smradlave fusekle uz mesic jsem si je nemenil a smrdi to teda dost

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse