vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner se stal veganem. Teď si nerozumíme v jídle!

12. srpna 2015

Partner se stal veganem. Teď si nerozumíme v jídle!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Vegan vztah zvíře jidlo maso

preventan-mimiforum-banner

Zásadní rozdíl ve stravě, který vznikne během vztahu, do něj může přinést hádky a další komplikace. 

„To, že si partneři přestanou rozumět třeba v sexu, mi přijde normální. Ale to, že si přestanou rozumět i v jídle, by mě nenapadlo. Vždycky jsme s partnerem jedli všechno. Miloval českou kuchyni, vařila jsem mu svíčkovou, pekla bůček. Jednou přišel s tím, že se rozhodl stát veganem. Myslela jsem, že si dělá legraci. Nedělal. Začal odmítat všechno jídlo, co dřív miloval a není s ním řeč. Chce po mě vařit veganská jídla, ale mě to nechutná a odmítám to. Co mám dělat? Přestáváme si kvůli tomu rozumět nejen v jídle, ale i v posteli,“ stěžuje si Bára (34).

 

MIMIFORUM zjistilo:

Znáte veganství?

-          Veganství je nejen druh stravování, ale i filozofie a životní styl.

-          Zásadou je zde nejen odmítání masa, ale veškerých živočišných produktů, tedy i ryb, vajec, mléčných výrobků, ale třeba i medu apod.

-          Vegani se často potýkají s nedostatkem vitaminů, hlavně B12, proto je třeba velmi dobře dbát na sestavení jídelníčku.

-          Většinou odmítají také jakékoli využití zvířat k lidskému užitku, nesouhlasí ani s rybařením, myslivostí, odsuzují zoo a cirkusy. Odmítají produkty z kůže, vlny, hedvábí, i kosmetiku testovanou na zvířatech, anebo obsahující živočišné složky.

 

Rozdílné jídlo – krize ve vztahu

„Nikdy by mě nenapadlo, že rozdílný jídelníček může vést ve vztahu k velké krizi a rozporům. Partner změnil práci, a díky novým přátelům se rozhodl, že se z něj stane vegan. Ze dne na den přestal jíst maso a všechny živočišné produkty, chce, abych mu vařila sóju, luštěniny, připravovala jídla se zrny a ořechy, přidávala do jídel mořské řasy apod. Blázní natolik, že naší malé dceři zakazuje jít do zoo, mně vyhodil koženou bundu a tašku. Mám toho dost, toto podle mě není normální chování. Dvojí jídelníček odmítám, spíš to vidím, že takový vztah raději ukončím a budu s dcerkou v klidu sama. On totiž chce, aby tak jedla i ona, a to má teprve dva roky,“ vypráví Sandra (29).

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co jí vegani?

-          Ovoce, zeleninu.

-          Luštěniny, obiloviny, ořechy, semena, celá zrna,

-          Produkty ze sóji, včetně mléčných výrobků, tofu.

-          Produkty určené pro vegany ze zdravé výživy.

-          Náhrady másla, medu, oleje – např. z agáve, palmový olej apod.

 

Ohleduplnost je základ sex-a-vztahy-partner-se-stal-veganem-ii-sh-nahled

Není pochyb o tom, že každý má právo vybrat si jídelníček a životní styl takový, jaký mu bude vyhovovat. Na druhé straně ale nemůže nutit své blízké, aby se kvůli němu stravovali stejně. Pokud se tedy například veganem rozhodne stát jen jeden z partnerů a druhý tímto stylem jíst nechce, měl by se o svůj jídelníček a jeho složení starat sám – a partnera tím nezatěžovat. Zdánlivá maličkost, jako zcela jiný přístup k jídlu, totiž může vést k hádkám a krizím ve vztahu, či dokonce i k rozchodu.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse