vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner odešel za jiným. Děti to nesou těžce!

11. dubna 2014

Partner odešel za jiným. Děti to nesou těžce!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: gay láska vztah můž sex partner

preventan-mimiforum-banner

Situace, kdy si partner najde milenku, se stávají často. Jenže může dojít i k tomu, že si nenajde žádnou ženu, ale muže. Najednou totiž zjistí, že ho přitahují pánové!

„S partnerem jsme žili deset let, měli dvě děti a fungovali jako normální rodina. Partner sice sex příliš nevyhledával a nikdy neoplýval velkou vášní, ale přesto nám to klapalo. Nikdy by mě nenapadlo, že jednoho dne přijde s tím, že od nás odchází, protože se zamiloval. Byla jsem v šoku. Copak nás opustí kvůli nějaké ženské? Mýlila jsem se. Žena v tom nebyla. Záhy se přiznal, že odchází k muži. Přišel prý na to, že ho přitahují,“ vypráví Alexandra (37). „Nikdy bych to nečekala, úplně mě to vzalo. Nejhůř to ale nesou děti. Ani devítiletá dcera nedokáže pochopit, proč od nás tatínek odešel a žije s nějakým pánem,“ pokračuje.

 

Nejhůře to nesou děti

I když situace, kdy jeden z partnerů až během let přijde na to, že jej přitahuje opačné pohlaví, nejsou příliš časté, stávají se. Pro rodinu, která většinou o změně orientace tatínka, ale i maminky, neměla ani tušení, je situace těžká dvojnásob. Nejvíce ji pak odnášejí děti, které jsou většinou zmatené a nechápou, proč jeden z rodičů odchází a žije s cizím člověkem stejného pohlaví.

 

Našel si jiného, ne jinou!

„Když jsem někde zaslechla, jak jeden z partnerů po letech zjistil, že ho přitahují osoby stejného pohlaví a odešel od rodiny, říkala jsem si, že mě se to rozhodně netýká. To jsem ale netušila, že u nás doma nastane stejná situace. Když mi partner řekl, že někoho má, vzalo mě to. Ale když mi řekl, že má přítele, podlomila se mi kolena,“ vypráví podobný příběh Eva (39).

 

Syn začal koktat a pomočovat se! sex-a-vztahy-partner-odesel-za-jinym-ii-sh-nahled

 „Nikdy jsem na něj nic nepoznala, muži ho nikdy nezajímali. A najednou mi oznámil, že se našel, a že konečně poznal, co je to vášnivý sex! Bylo mi z něj špatně. Bohužel syn to vůbec nepochopil. Bral to jako velkou zradu, navíc nechápal, proč se tatínek vodí za ruku s cizím pánem. Začal mít problémy ve škole a pomočovat se, navíc začal koktat. Partnerovi to ale bylo jedno, on přece šel za hlasem svého srdce,“ zakončuje Eva.

 

Konec důvěry mužům!

Dostat se do této situace není jednoduché. Zatímco druhý partner, pokud nic netušil, je v šoku, stejně jako blízká rodina, nejhůře situaci nesou většinou děti. „Naše děti se nikdy nesmířily s tím, že si manžel našel milence a odešel od nás k němu. Moc jej milovaly, visely na něm a on je zradil. Dodnes ho nechtějí vidět, nechtějí se s ním vůbec stýkat, a to už je pět let. Mě to zasáhlo natolik, že už nemám k mužům důvěru a nedokážu navázat nový vztah. Mám totiž strach, že by se to opakovalo,“ vypráví svou zkušenost Alena (36).


Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse