vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner nesnáší zvyky a tradice. Hádáme se!

7. prosince 2017

Partner nesnáší zvyky a tradice. Hádáme se!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hádka zvyky Vánoce tradice partner

preventan-mimiforum-banner

Hádky kvůli vánočním tradicím? To není nic neobvyklého! Pokud partner nesnáší zvyky, které vy milujete, jsou tu co nevidět. Jak to řešit a situaci uklidnit?

Lití olova, pouštění lodiček, rozkrajování jablek, házení střevícem. To jsou jen některé z tradičních vánočních zvyků, které se v některých rodinách dodnes drží. Jsou ale tací, kteří je nejen nedodržují, ale přímo nesnášejí! A pak mohou i kvůli takové zdánlivé maličkosti vzniknout hádky a konflikty.

 

Kvůli tradicím hrozí rozchodem!

„Miluji vánoční atmosféru, jmelí, stromeček a všechny zvyky a tradice, které k nim patří. Bez nich by pro mě tyto svátky ztratily své kouzlo. Bohužel ale partner to vidí jinak. Všechno to, co já na Vánocích zbožňuji, on nesnáší. Nemá rád ani zdobení stromečku, natož ty zvyky, které miluji – lití olova, pouštění lodiček a mnohé další. Kvůli tomu se doma pořád hádáme. On dokonce hrozí, že když s tím nepřestanu, Vánoce se mnou trávit nebude,“ svěřuje se Alena (33) s důvodem partnerských rozepří.

 

Nadávky kvůli zvykům

I když zdánlivě o nic podstatného nejde, v některých rodinách mohou i takové věci, jako jsou vánoční tradice, vyvolat nemalé problémy. A vést mohou i k rozchodu! „Vánoce jsou jediné svátky, které maximálně prožívám, včetně celého adventu. Dodržuji většinu zvyků a tradic, chodím i na barborky, zapaluji adventní svíčky, na Štědrý den se ve zvycích přímo vyžívám. Partner ale mé nadšení nikdy neocenil, právě naopak. Straní se všeho, co během svátků dělám, nadává mi a křičí, zda jsem vůbec normální. Letos v listopadu mi oznámil, že to moje šílení už nesnese a odchází. Nedokážu to pochopit, copak se někdo rozchází kvůli dodržování tradic?,“ ptá se Lucie (32).

 

Najděte kompromis! sex-a-vztahy-partner-nesnasi-zvyky-a-tradice-ii-sxc-nahled

Důvodem hádek může být cokoli. Nejčastěji to bývají peníze, pomoc v domácnosti, výchova dětí a potíže s nimi či neshody v milostném životě. Slavení svátků však může být dalším z důvodů, proč se někteří dovedou pořádně pohádat. Stačí, když nesdílíte jejich názor a oni nehodlají ani o fous ustoupit. Pak místo poklidné sváteční pohody přijde stres a nervozita. Nejjednodušší možností, jak situaci uklidnit, je kompromis. Zkuste si s partnerem sednout a promluvit si, říct mu, jak moc pro vás dodržování zvyků znamená. Najděte společně přijatelnou variantu, protože pokud se vám to nepodaří, vánoční pohoda bude rázem ta tam.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní vánoční zvyky

 

-          Zlaté prasátko (půst na Štědrý den).

-          Lití olova.

-          Pouštění lodiček.

-          Krájení jablka.

-          Házení střevícem.

-          Kapří šupiny.

-          Třesení bezem.

-          Klepání na kurník.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse