vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner nekomunikuje. Mlčí a vše dusí v sobě.

30. listopadu 2012

Partner nekomunikuje. Mlčí a vše dusí v sobě.

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: mlčení komunikace Mluvení společnost partner

preventan-mimiforum-banner

Většina žen touží po partnerovi, se kterým si bude moct také popovídat. Který je nejen vyslechne, ale probere s nimi všechny starosti. Pokud ale partner jenom mlčí, může to vztahu spíše uškodit. 

Jsem hodně společenská a komunikativní. Ráda si povídám a nesnáším ticho. Vždycky jsem toužila po veselém partnerovi, se kterým bude legrace, a o všem spolu budeme mluvit. Můj přítel se tak tvářil. Jenže jen na veřejnosti. Když jsme ve společnosti, je temperamentní a pusu nezavře. Jakmile přijdeme domů, přestane komunikovat. Sedí, mlčí a mě to trápí. Řekl mi, že doma nemá náladu mluvit, že chce mít klid. Nevím, co s tím,“ říká Kamila (28).

Doma máme jak v krematoriu!

„Kdyby nás někdo s partnerem pozoroval, myslel by si, že doma držíme minutu ticha. Bohužel ta minuta trvá téměř celé dny. Partner totiž skoro pořád mlčí. Sedíme u stolu, nepromluví. Dívá se na televizi, mlčí. Jdeme ven, je potichu. Nedává najevo city ani emoce. Všechno dusí v sobě a prohodí jen pár nezbytných slov. Nikdy nebyl moc hovorný, ale je to čím dál horší. Máme doma ticho jak v krematoriu a já to špatně nesu,“ stěžuje si na podobné chování partnera Vlastimila (35).

K mlčení může mít důvod

S podobným problémem často přicházejí ženy do ordinací psychologů. Stěžují si na to, že doma s jejich partnerem vůbec není řeč. Častým problémem je fakt, že zatímco ve společnosti je přátelský, vtipný a komunikativní, doma mlčí a na jakýkoli rozhovor nemá vůbec náladu. V tomto případě doporučují odborníci promluvit si s ním, ovšem ne doma, ale právě ve společnosti. K tomu, proč za dveřmi bytu mlčí, totiž může mít nějaký důvod – například únavu. Anebo má tak trochu exhibicionistické rysy a ke svému projevu potřebuje publikum. Zkuste přijít na to, proč se doma chová jinak. Pokud s ním nebude řeč, pak máte vždycky možnost vyhledat odbornou pomoc. Budete-li se ve vztahu trápit s mlčícím partnerem, na dobrém pocitu a fungujícím vztahu vám to nepřidá.

Tip MIMIFORA:

Je tichý a zakřiknutý? Takto to poznáte! sex-a-vztahy-partner-nekomunikuje-ii-sh_small

Máte nového partnera a chcete vědět, jaký je ve skutečnosti? Zajeďte si na prodloužený víkend a poznáte to hned. Má to ale jeden háček. Musíte vyrazit na naprostou samotu, kde budete jen vy dva. Žádní sousedé a žádná televize či počítač. Za tři dny podle odborníků zaručeně poznáte, zda máte doma tichého mrzouta, anebo veselého vtipálka. Tak dlouho se totiž přetvařovat nedovede.

Zajímavosti MIMIFORA:

  • 53 % si stěžuje, že jejich partneři mluví málo.

  • 38 % si stěžuje, že jejich partneři mluví příliš.

  •  7 % žen by naopak uvítalo partnera, který by mlčel a do ničeho nemluvil.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse