vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner motorkář. Já z ní mám panickou hrůzu!

21. června 2013

Partner motorkář. Já z ní mám panickou hrůzu!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: motorka řidič auto vztah partner

preventan-mimiforum-banner

Muži často milují rychlost. Rychlé stroje, jízdu, adrenalin, který se jim vlévá do žil. Ženy však často fanynky do motorek nejsou. A místo radosti z partnerova koníčku trpí  – vždyť se na nich může zabít! 

„Motorkář narazil do stromu, nehodu nepřežil.“ „Motorkáře srazilo auto, zraněním podlehl.“ V období motorkářské sezony si stačí jen zalistovat novinami, anebo zapnout zprávy a brzy narazíte na nehodu motocyklisty, které plní stránky černých kronik. A tak není divu, že se najde řada lidí, které by na motorku nesedli – a mají z ní hrůzu.


Strach z motorek

„Z motorek jsem měla vždycky strach. Jako malá jsem byla svědkem nehody motorkáře, který nevybral zatáčku a narazil do zdi. Nepřežil. Od té doby mám z motorek hrůzu a nikdy bych na žádnou nesedla. Bohužel v této věci se naprosto neshodneme s přítelem. On motorky miluje, jezdí a neustále mě na ně láká. Ví o mém strachu, ale jen se mu směje. Prý jede opatrně a nemůže se mu nic stát! Vím o tom své. Když vyjede, trpím a mám ty nejhorší představy. Mám strach, že právě to nás jednou rozdělí,“ svěřuje se Tina (24).


Kdo zaviní více nehod? Řidiči aut! sex-a-vztahy-partner-motorkar-ii-sh-nahled

I když jsou nehody motorkářů nejen časté, ale v mnoha případech i smrtelné, ukazují ale statistiky zajímavou věc. U řidičů aut je podle nich mnohem větší pravděpodobnost, že zaviní nehodu – než je tomu u motorkáře. A právě řidiči vozů jsou také nejčastějšími viníky nehod, v nichž hraje roli také motocyklista. Sami motorkáři mohou jen za čtvrtinu všech incidentů, jejichž následky ale bývají horší – a často fatální.


Vztah skončí na motorkách

„Před pár lety se mi na motorce zabil dobrý kamarád. Rychlé stroje miloval, ale vím, že jezdil velmi opatrně. Přesto měl nehodu – a nepřežil. Od té doby mám vůči motorkám averzi. Mám z nich hrůzu, bojím se, že se situace bude znovu opakovat. Bohužel motorkám propadl i můj nový partner a nedá si je vymluvit. Kvůli tomu se hádáme, šílím o něj strachy, ale jemu je to jedno. Prý se svých silných strojů nevzdá. Mám obavy, že náš vztah ztroskotá na motorkách,“ vypráví Anna (29).


Možnost volby – zvyknout si, nebo to skončit

Máte také partnera, který miluje rychlé stroje, zatímco vy je nesnášíte? Pak nemáte moc možností. Jen málokterý muž se motorek vzdá jen kvůli ženě. A tak se je buď musíte naučit respektovat, anebo vztah rovnou skončit. Nemá totiž cenu trávit život tím, že se budete stále dokola hádat kvůli motorce, kterou miluje. Pro jednu z vás to totiž nedopadne dobře. A s největší pravděpodobností to budete vy.


MIMIFORUM zjistilo:
Důvody, proč muži milují motorky

-    Protože jde o rychlé stroje, na kterých si mohou něco dokázat.
-    Protože se na nich cítí volně a nespoutaně.
-    Protože zažijí adrenalin, jaký v autě ne.
-    Protože na nich jsou sami svými pány.
-    Protože jen na nich cítí ten pravý požitek z jízdy.
-    Protože se na nich mohou předvádět.
-    Protože na nich jsou vidět a mohou na ně lovit ženy.
-    Protože je to baví a mohou se na nich vyřádit.
-    Protože se rychle dostanou, kam potřebují a ještě rychleji zaparkují.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse