blackfriday

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Partner mi vyhrožuje! Jak se mám bránit?

7. prosince 2016

Partner mi vyhrožuje! Jak se mám bránit?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: týrání domácí násilí policie výhružky partner

preventan-mimiforum-banner

Opakované vyhrožování může být jedním ze znaků domácího násilí. Rozhodně se ho nevyplatí podceňovat, naopak je třeba situaci rychle řešit. 

„Partner mi neustále nadává a já jsem z toho na dně. Není dne, kdy by na mě neřval a něčím mi nevyhrožoval. Stačí drobnost, která se mu nelíbí, a už přijdou výhružky – vyhodí mě z domu na ulici, sebere mi dítě, zmlátí mě tak, že mě rodina nepozná a mnohé další. Jsem z toho zoufalá a nevím, jak se bránit. Bojím se odejít, nechci přijít o syna,“ svěřuje se Magda (34).

I výhružky jsou domácí násilí

„Vždyť jsou to jen výhružky! Nebije mě, tak co,“ prolétne hlavou mnoha ženám, které se s nimi setkají. Jenže i to patří ke znakům domácího násilí, které nemusí mít jen fyzickou, ale i psychickou, podobu. Nadávky, urážky, výhružky, ponižování patří mezi jeho typické znaky. Pokud se dějí opakovaně, dlouhodobě a za zavřenými dveřmi a vás srážejí na dno a sebevědomí vám zašlapávají do země, můžete si být jista tím, že patříte k jeho obětem.

Vyhrožuje za zavřenými dveřmi

„Když si s partnerem někam vyrazíme, chová se ke mně úžasně. Je milý, laskavý a pozorný, a tak si všichni známí myslí, jak mám ideálního partnera. Vše se ale změní, když se vrátíme domů. Začne mi nadávat a vyhrožovat. Naposledy na mě řval, že pokud se ještě jednou otočím za nějakým mužem, zbije mě, oholí mi vlasy a nahou vyhodí na ulici. Mám strašný strach, že to udělá, ale nedokážu od něj odejít. I přesto všechno ho totiž miluju,“ vypráví svou zkušenost Štěpánka (28).

Řešte to co nejrychleji sex-a-vztahy-partner-mi-vyhrozuje-i-sh-nahled

„Partner je agresivní vždy, když se napije. A protože do hospody chodí skoro denně, neberou jeho nadávky, urážky a výhružky konce. Řve na mě, že mě zabije a hodí do škarpy, vydloubne mi oči, zlomí nohu, zesměšní mě před známými a podobně. Nejvíc se však zaměřuje na syna. Řekl mi, ať se neopovážím odejít, jinak už dítě nikdy neuvidím a do péče ho dostane on, protože si to zařídí. Mám strach, že to udělá a jsem v koncích,“ trápí se Saskie (32). V tomto případě je řešení jediné – co nejrychleji odejít a obrátit se na policii, Bílý kruh bezpečí či Dona linku, které nabízí pomoc týraným ženám. O nic jiného než o domácí násilí totiž v tomto případě nejde.

MIMIFORUM radí:

Jak se bránit výhružkám

Střádejte si důkazy. Pokud vám partner vyhrožuje slovně, nahrajte si to, abyste měla doložené, jak s vámi jedná. Pozor ale, ať na to nepřijde, mohl by být nebezpečný. Pokud vám píše výhružné maily či SMS, archivujte si je.

Pořiďte si svědky. Je-li to možné, zajistěte si alespoň jednoho svědka partnerových výhružek.

Obraťte se na policie. Jsou-li výhružky vážné a bojíte se, že by je partner mohl naplnit, obraťte se na policii, která by celou věc měla prošetřit a poradit další postup.

Kontaktujte linku bezpečí. Máte-li podezření na domácí násilí, obraťte se na Bílý kruh bezpečí či jinou společnost, například Dona linku, která nabízí pomoc týraným ženám. Zde vám navrhnou, jak situaci řešit.

Odejděte. Žít v neustálém strachu se dlouho nedá. Neberou-li partnerovi urážky konce, je agresivní a nebezpečný, sbalte si věci a odejděte, když nebude v dosahu. Pokud je byt váš, sbalte jeho věci, odvezte je, vyměňte zámek a pošlete mu informativní SMS. Vypněte mobil. Pokud se k vám bude dobývat, zavolejte policii.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Adam
Petra8407.11.
Lucie
lussy01.12.
Alexandr
skyline02.12.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa