banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Partner mi vyhrožuje! Jak se mám bránit?

7. prosince 2016

Partner mi vyhrožuje! Jak se mám bránit?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: týrání domácí násilí policie výhružky partner

preventan-mimiforum-banner

Opakované vyhrožování může být jedním ze znaků domácího násilí. Rozhodně se ho nevyplatí podceňovat, naopak je třeba situaci rychle řešit. 

„Partner mi neustále nadává a já jsem z toho na dně. Není dne, kdy by na mě neřval a něčím mi nevyhrožoval. Stačí drobnost, která se mu nelíbí, a už přijdou výhružky – vyhodí mě z domu na ulici, sebere mi dítě, zmlátí mě tak, že mě rodina nepozná a mnohé další. Jsem z toho zoufalá a nevím, jak se bránit. Bojím se odejít, nechci přijít o syna,“ svěřuje se Magda (34).

I výhružky jsou domácí násilí

„Vždyť jsou to jen výhružky! Nebije mě, tak co,“ prolétne hlavou mnoha ženám, které se s nimi setkají. Jenže i to patří ke znakům domácího násilí, které nemusí mít jen fyzickou, ale i psychickou, podobu. Nadávky, urážky, výhružky, ponižování patří mezi jeho typické znaky. Pokud se dějí opakovaně, dlouhodobě a za zavřenými dveřmi a vás srážejí na dno a sebevědomí vám zašlapávají do země, můžete si být jista tím, že patříte k jeho obětem.

Vyhrožuje za zavřenými dveřmi

„Když si s partnerem někam vyrazíme, chová se ke mně úžasně. Je milý, laskavý a pozorný, a tak si všichni známí myslí, jak mám ideálního partnera. Vše se ale změní, když se vrátíme domů. Začne mi nadávat a vyhrožovat. Naposledy na mě řval, že pokud se ještě jednou otočím za nějakým mužem, zbije mě, oholí mi vlasy a nahou vyhodí na ulici. Mám strašný strach, že to udělá, ale nedokážu od něj odejít. I přesto všechno ho totiž miluju,“ vypráví svou zkušenost Štěpánka (28).

Řešte to co nejrychleji sex-a-vztahy-partner-mi-vyhrozuje-i-sh-nahled

„Partner je agresivní vždy, když se napije. A protože do hospody chodí skoro denně, neberou jeho nadávky, urážky a výhružky konce. Řve na mě, že mě zabije a hodí do škarpy, vydloubne mi oči, zlomí nohu, zesměšní mě před známými a podobně. Nejvíc se však zaměřuje na syna. Řekl mi, ať se neopovážím odejít, jinak už dítě nikdy neuvidím a do péče ho dostane on, protože si to zařídí. Mám strach, že to udělá a jsem v koncích,“ trápí se Saskie (32). V tomto případě je řešení jediné – co nejrychleji odejít a obrátit se na policii, Bílý kruh bezpečí či Dona linku, které nabízí pomoc týraným ženám. O nic jiného než o domácí násilí totiž v tomto případě nejde.

MIMIFORUM radí:

Jak se bránit výhružkám

Střádejte si důkazy. Pokud vám partner vyhrožuje slovně, nahrajte si to, abyste měla doložené, jak s vámi jedná. Pozor ale, ať na to nepřijde, mohl by být nebezpečný. Pokud vám píše výhružné maily či SMS, archivujte si je.

Pořiďte si svědky. Je-li to možné, zajistěte si alespoň jednoho svědka partnerových výhružek.

Obraťte se na policie. Jsou-li výhružky vážné a bojíte se, že by je partner mohl naplnit, obraťte se na policii, která by celou věc měla prošetřit a poradit další postup.

Kontaktujte linku bezpečí. Máte-li podezření na domácí násilí, obraťte se na Bílý kruh bezpečí či jinou společnost, například Dona linku, která nabízí pomoc týraným ženám. Zde vám navrhnou, jak situaci řešit.

Odejděte. Žít v neustálém strachu se dlouho nedá. Neberou-li partnerovi urážky konce, je agresivní a nebezpečný, sbalte si věci a odejděte, když nebude v dosahu. Pokud je byt váš, sbalte jeho věci, odvezte je, vyměňte zámek a pošlete mu informativní SMS. Vypněte mobil. Pokud se k vám bude dobývat, zavolejte policii.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa