vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner mi řekl, že jsem tlustá. Co mám dělat?

4. května 2015

Partner mi řekl, že jsem tlustá. Co mám dělat?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: obezita vztah partner nadváha dieta

preventan-mimiforum-banner

Spoustě žen se stane, že s narůstajícím věkem přibere, i když by nerada. Co když vám ale partner řekne, že jste tlustá? Jak byste reagovala a řešila to?

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

„Během několika let, co jsem s partnerem, jsem pár kilo přibrala. Snažila jsem se zhubnout, ale vždycky se mi kila vrátila. Poslední dobou máme problémy v posteli. Milování se vyhýbá, jak může. Když jsem se ho ptala, proč to dělá, dozvěděla jsem se, že ho nepřitahuji, protože jsem tlustá. A teď nevím, co mám dělat. Hubnutí mi nejde a s partnerem není řeč. Nebude pro mě lepší, když si najdu někoho, kdo mě bude mít rád takovou, jaká jsem?,“ ptá se Hanka (38).

Když partner řekne, že jste tlustá…

Pokud jste se s partnerem seznámila jako velmi štíhlá žena a během let jste svůj objem zdvojnásobila, může se stát, že ho přestanete přitahovat. Ne každého muže totiž láká, když má žena nějaké kilo navíc. Nicméně pokud jde o stálého dlouhodobého partnera, neměl by vás postavit před fakt, že se mu díky své hmotnosti a příliš zaobleným křivkám zkrátka nelíbíte. Pokud to udělá, závisí vše jen na vaší situaci a pocitech. Zamyslete se nad tím, zda vám stojí za to změnit svou figuru, anebo raději zvážit, zda má takový vztah smysl. Odpověď někdy může být lehčí, než si myslíte. Jak tedy správně reagovat? Zde jsou naše tipy!

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když vám partner řekne, že jste tlustá?

 

1. Zamyslet se proč

Pokud jste opravdu přibrala, zamyslete se nad tím, proč. Hodně jíte, nebo máte málo pohybu? Nebo je na vině nějaký zdravotní problém? Pokud je potíž v nevhodném složení stravy a v nedostatku sportu, dalo by se s tím přece něco dělat! Opravdu jste spokojena se svým tělem? Jestli ne, je na čase to co nejdříve začít řešit.

 

2. Snažit se to změnit

Není-li problém ve vašem zdraví, anebo pokud jste nepřibrala po nějakých lécích, pak by mohlo být řešení snazší, než si myslíte. Bez změny jídelníčku a sportu to zkrátka nepůjde. Na drastické diety raději předem zapomeňte, kila by se vám totiž vrátila jako jo-jo efekt. Vyřaďte ze stravy sladkosti, bílé pečivo, zmenšete porce a jezte pravidelně pětkrát denně. Jezte hodně zeleniny, kterou můžete nahradit přílohy. Omezte alkohol, naopak pijte co nejvíce vody. K tomu přidejte pohyb a uvidíte, že kila půjdou brzy dolů.

 

sex-a-vztahy-partner-mi-rekl-ze-jsem-tlusta-ii-sh-nahled 3. Zvážit, zda vztah stojí za to

Ano, může se stát, že z jakýchkoli důvodů přiberete. Na druhé straně pokud vás má partner skutečně rád, nebude řešit váhu, anebo vás na ni jen taktně upozorní. Rozhodně se k nárustu váhy nepostaví tak, že vás rovnou odmítne, anebo bude vyhrožovat, že když nezhubnete, opustí vás. Pokud situace dospěje do tohoto stádia, pak raději zvažte, zda má takový vztah vůbec smysl. Protože člověk, který vás skutečně miluje, by vás měl mít rád za všech okolností – takovou, jaká jste.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse