vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner mi nedává peníze. Prý se mám starat já!

2. července 2016

Partner mi nedává peníze. Prý se mám starat já!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hypotéka peníze finance rodina partner

preventan-mimiforum-banner

Muž by měl být živitelem rodiny, ale ne vždy to platí. Existuje totiž spousta případů, kdy se rozhodnou, že do rodiny přestanou investovat. Podle nich se totiž má o finance, děti i domácnost starat žena, která doteď odpočívala na mateřské!

Diskutujte: Dokázala byste žít s partnerem, který by se finančně o rodinu nestaral?


„Mám dvě děti po sobě a šest let jsem s nimi byla na mateřské. Moc peněz jsme neměli, ale zvládnout se to dalo. Partner slušně vydělává a s placením neměl problém. Všechno se ale změnilo, když jsem nastoupila do práce. Najednou jsem měla pocit, že mám vedle sebe úplně jiného člověka. Řekl mi, že jsem se flákala dost dlouho a nechala se živit, takže teď je řada na mně. On mi odteď dávat nebude nic, protože já musím ukázat, jak se o rodinu umím postarat. Za ty roky, co jsem se prý nechala vydržovat, už je na čase. Od té doby mi nedal ani korunu a není s ním řeč. Já jsem od rána do večera v práci, a tak tak zaplatím to nejnutnější. Holky mě skoro nevidí a mně je z toho do breku,“ vypráví svůj příběh Zuzana (29).

Muž živitel a žena pro rodinu

Starý známý model, kdy je muž živitelem rodiny a žena tou, kdo se postará o děti a domácnost, už dávno není samozřejmostí. V některých svazcích sice ještě funguje, ale ve velké většině případů se partneři o finance dělí rovným, anebo přiměřeným dílem. Neobvyklá však není ani situace, kdy žena zůstane na vše sama – ať už proto, že se ocitne bez partnera, anebo z důvodu, že ten prostě přestane platit.

Přestal platit, starat se mám já! tema-tydne-partner-mi-nedava-penize-ii-sh

„Když jsem byla na mateřské, manžel se o nás staral a já si nemohla stěžovat. Jenže pak mi skončila a já nemohla najít práci. Partner, místo aby za mnou stál, mi řekl, že jsem líná a vypočítavá, a buď začnu ihned pracovat, anebo on s placením končí. Už se prý mám starat já, neb on to dělal dost dlouho. Místo jsem nenašla a on splnil, co slíbil. Přestal platit bydlení, nedával mi na jídlo. Prý už je na čase, abych se začala otáčet. Nakonec odešel a od té doby se soudíme o alimenty. Na syna neplatí a já jsem ráda, že přežívám,“ vypráví podobný příběh Sandra (35).

Já prý měla dovolenou, teď ji má on!

Vrtá vám hlavou, jak se takto může zachovat muž, který má rodinu a malé dítě? Možná se budete divit, ale takových případů je víc, než to vypadá. Jen se s nimi ženy většinou nechlubí a maximálně se starají, aby samy uživily rodinu. „Můj muž v den, kdy mi skončila mateřská, dal v práci výpověď. Řekl mi, že doteď jsem měla dovolenou já, a teď ji bude mít on. Já se mám rychle vrátit do práce, vzít si přesčasy a vydělat co nejvíc, protože budu živit i jeho. Byla jsem v naprostém šoku, ale nic jiného mi nezbylo. Rok jsem nás živila sama, a až poté se partner do práce vrátil. Dává mi však minimum, protože snažit se mám údajně já, neb on už udělal dost,“ stěžuje si Soňa (36).

Lepší být sama, než se nechat vydírat

Pokud se dostanete do podobné situace, dobře zvažte, jak postupovat. Stojí vám takový vztah za to? Možná bude lepší být sama, než živit muže, který o pomoc rodině ztratil zájem. Zjevně mu totiž ani na ní, ani na vás nezáleží.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse