vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner má nadměrné sebevědomí. Co s tím?

5. září 2014

Partner má nadměrné sebevědomí. Co s tím?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: identita diskuze sebevědomí vztah partner

preventan-mimiforum-banner

S partnerem, který má nezdravě vysoké svědomí, je velmi těžká domluva. Odmítá diskuze, ve všem má pravdu a argumenty druhých neuznává. Jak s ním komunikovat a dá se tak vůbec žít?

Ví všechno nejlíp, vždycky má pravdu. Je nejlepší, nejschopnější, nikdo mu nesahá ani po paty. Nikdy nedělá chyby, pokud se nějaké objeví, on za ně nemůže. Příliš sebevědomý partner může být velký problém, protože ať chcete nebo ne, nedá se s ním domluvit. Pokud mu tedy neodkývete vše a neustoupíte ve všem.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Testosteron zvedá sebevědomí!

Výše hladiny mužského hormonu testosteronu podle vědců jasně souvisí se sebevědomím. Čím více ho muž má, tím více si o sobě nejen myslí, ale také bere ženy jako objekt k ukojení svého libida a ega. Pro rodinu tito muži příliš ideální nejsou – partnerky s nimi totiž mají velké problémy. Je prokázáno, že vyšší hladinu mají sportovci provozující silové sporty, dělníci a manažeři ve vysokých funkcích.

 

Pravdu má jen on, odmítá diskuze

„Většina lidí co znám řeší problém s nízkým sebevědomím – kromě mého partnera. To je totiž pravý opak. Někdy mám pocit, že na světě je jediný schopný jen on. Kam se na něj hrabou ostatní! Ve všem má pravdu, diskutovat se s ním nedá. Neptá se, jen oznamuje. Můj názor slyšet nechce. Je to čím dál horší. Hrozně se trápím, uvažuji o rozchodu,“ líčí podobný problém Jana (35).

 

Těžká domluva sex-a-vztahy-partner-ma-nadmerne-sebevedomi-ii-sh-nahled

Domluvit se s partnerem s příliš vysokým sebevědomím je někdy nemožné. Neuzná omyl, má svou pravdu, partnerku nebere jako sobě rovnou. Jen málokdy se stane, že se jeho chování změní. Proto nezbyde, než si na něj zvyknout a naučit se s ním vycházet, anebo to vzdát a porozhlédnout se po muži s normálním, zdravým sebevědomím.

 

Tipy MIMIFORA:

Jak na partnera s nadměrným sebevědomím

 

-          I když se tváří, že ví vše, vězte, že neví. Najděte jeho slabá místa. Ve vhodnou chvíli na ně můžete poukázat.

-          Nebojte se mu oponovat. On dokonalý není, i když se tak tváří. Stůjte si za svým názorem. Vyzbrojte se argumenty, na které bude těžko hledat odpověď. Bude to ale chtít důkladnou přípravu.

-          Nebojujte s ním. Hádkami ničeho nedocílíte. On je v komunikaci silnější, takže jistě vyhraje.

-          Dávejte pozor na to, jak s ním mluvíte. V konverzaci s ním nepoužívejte »ale«. Na příliš sebevědomé to totiž funguje jako rudý prapor na býka. Myslí si totiž, že jde o útok na jejich identitu a mohou reagovat nepřátelsky. Raději tedy »ale« nahraďte »a«.

-          Ukažte mu své silné stránky. Pokud v něčem vynikáte, dokažte mu, že jste dobrá. Doopravdy – na rozdíl od něj.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse