vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner kuřák: Jak z něj dostat pach cigaret?

22. července 2013

Partner kuřák: Jak z něj dostat pach cigaret?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: kuřák cigarety zápach partner kouření

preventan-mimiforum-banner

Žít s partnerem kuřákem není jednoduché. Zvlášť, pokud pach cigaret nesnášíte. Přinášíme pár tipů, jak jej dostat z oblečení, domova, ale i z kůže a vlasů. 

Soužití kuřáka se zarputilým nekuřákem není žádná legrace. Zatímco kuřákovi pach cigaret nejen nevadí, ale ani ho necítí, nekuřák to má naopak. Typický pach pozná už z dálky. A když partner načichlý cigaretami přijde domů, má pocit, že se právě ocitl v hospodě 4. cenové kategorie. Jak tedy na pach cigaret vyzrát, když domluva nepomůže a kouření se partner nevzdá?

1. Oblečení

V oblečení se kouř drží rád a dlouho. Pokud máte partnera kuřáka, domluvte se s ním na jednoduchém pravidle – po příchodu domů sundá zakouřené oblečení a vezme si čisté. Máte-li balkon či terasu, můžete načichlé oblečení vyvětrat, anebo jej dát rovnou do pračky. Nechcete-li neustále prát, může pomoct i sušička, má-li program na odstraňování pachů. V zimě pomáhá zavěsit načichlé oblečení přes noc nad topení.

2. Kouření jen mimo domov sex-a-vztahy-partner-kurak-ii-sh-nahled

Žije-li v domácnosti kuřák s nekuřákem, mělo by být samozřejmé, že se doma kouřit nebude. To je základ, na kterém je třeba trvat, nechcete-li, aby se váš byt změnil v zakouřený lokál. Pokud si chce zapálit, musí ven – na balkon, anebo před dům. Doma cigarety nepovolujte, jinak se zápachu nezbavíte nikdy. A navíc – odborníci prokázali, že pasivní kouření je ještě nebezpečnější. Takový nekuřák, který cigarety musí dýchat, má např. až 82× vyšší riziko, že jej postihne mozková mrtvice, než kuřák.

3. Lapače pachu

I když partner doma nekouří, ale je silný kuřák, pořiďte si domů lapače pachu a osvěžovače vzduchu, které vám pomohou nežádoucí zápach přehlušit a byt příjemně provonět. Kromě těch, které koupíte v drogérii, můžete využít babské rady. Osvědčeným lapačem pachu je mletá zrnková káva, kterou stačí nasypat do misky a nechat ležet na stole. Výborným pomocníkem je také ocet. Stačí jej nechat otevřený v místnosti, anebo rozlít do misek a rozmístit po bytě. Pach umí polapit i rozkrojená cibule, ale někoho může dráždit. Nelibé vůně umí polapit i slupky citrusových plodů, a tak je hned nevyhazujte, ale nechejte ležet v místnosti.

4. Důkladná hygiena

„Pach cigaret mu cítím i z kůže, je to hodně nepříjemné,“ stěžují si partnerky kuřáků. Proto by základem měla být důkladná hygiena. Čištění zubů po cigaretě, ústní voda či sprej, anebo alespoň žvýkačky. Důkladná sprcha s parfémovaným sprchovým gelem a deodorant. Z vlasů lze zápach nejen vymýt šamponem, ale údajně se dá i vyčesat. Na nepříjemný zápach z úst kuřáků pomáhá nejen pasta či žvýkačka, ale i lísky čerstvé máty požvýkané v ústech, dobrou službu udělá i jablko. Z rukou nelibou vůni odstraní naopak sušená máta, anebo trocha jehličí. A pokud vám vadí zažloutlé nehty partnera – kuřáka vězte, že s nimi dokáže zatočit ocet.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse