vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner kameňák: Táta, který není doma

3. července 2016

Partner kameňák: Táta, který není doma

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: řidič kamion otec rodina sex partner

preventan-mimiforum-banner

Samota, stres, strach, děti vyrůstající téměř bez otce, dojem, že jste na všechno sama. To jsou hlavní pocity žen, které mají za partnera kamioňáka. 

Diskutujte: Máte partnera kamioňáka? Podělte se o své zkušenosti!


„Když řeknu kamarádkám, že partner není neustále doma, většinou mi to závidí. Prý mám klid a můžu si dělat, co chci. Žádná ale nechápe, jaké je to být pořád sama. Máme dvě děti, které tátu skoro neznají. Je doma asi dvakrát za měsíc, a to jen na pár dnů, které většinou prospí, nebo odpočívá. Děti mu rostou před očima, a on to ani nevidí. Já jsem na všechno sama, a to rozhodně není výhra. Už spolu ani nespíme, protože když přijede, je tak unavený, že nemá náladu,“ vypráví svůj příběh Zuzana (33).

Kamioňák není pro všechny

Pokud vám vyhovuje vidět partnera jednou za uherský rok, o děti i domácnost se starat sama, rodinné výlety a dovolené dvakrát nemusíte a je vám zcela jedno, zda má někde bokem milenky, pak je pro vás partner-kamioňák tím pravým. Toužíte-li po opaku, pak od něj ruce pryč. Zkušenosti partnerek řidičů tiráků totiž potvrzují, že žít s ním rozhodně není žádná slast. Jediná výhoda je, že domů donese větší výplatu.

Peníze ano, ale rodinný život žádný

Slušné peníze. To je hlavní argument kamioňáků. Jako řidiči v rámci republiky si nikdy na takovou částku nepřijdou. Jenže tím seznam výhod končí. Velká výplata je totiž vykoupena velkou daní – samotou. „Nejhorší je ten pocit osamění. Partner jezdí s kamionem, tři týdny je pryč, a pak je zhruba pět dní doma, a tak pořád dokola. Máme dvouletého syna, který tátu skoro nezná a když přijede, bojí se ho. Než se otrká, tatínek odjíždí. Rodinný a milostný život je na bodu mrazu. Co na tom, že máme na zaplacení hypotéky a můžeme si toho spoustu koupit, když vůbec nejsme spolu. Všechny peníze bych vyměnila za fungující rodinu, která bude pořád spolu,“ líčí svou zkušenost Jolana (35).

Samota, stres a strach sex-a-vztahy-partner-kamionak-ii-sh

Osamění, děti vyrůstající prakticky bez otce, nedostatek sexu. Neustálý strach o to, zda se mu něco na silnici nestane, nebo jestli nemá milenku. Nemožnost naplánovat si dovolené, akce, výlety, protože nikdy není jisté, kdy se vrátí. To jsou hlavní úskalí partnerek mužů řídících kamiony. Řada těch, které s takovým mužem žily, si také stěžuje, že partner je neustále ve stresu, podrážděný a pod hrozným tlakem. To se pak přenáší i do zbytku jejich společného života, pokud ještě vůbec nějaký je.

Vztahy kamioňáků málokdy vydrží

„Znala jsem tři holky, které měly za partnery kamioňáky. Ani jedna nebyla šťastná. Všechny si stěžovaly, že jsou pořád samy, nikdo jim nepomůže s dětmi, a že ani solidný výplata to prostě nedokáže vykompenzovat. Všechny tři vztahy se nakonec rozpadly. Ani jedna z nich se s tím, že se nemá o koho opřít, prostě nedokázala srovnat. Osobně bych do takového vztahu nikdy nešla. Co mi pomůže pár korun navíc, když děti nebudou znát svého tátu?,“ říká Jarmila (29). Podle jejích slov se každý musí rozhodnout sám a zvážit, co u něj stojí na prvním místě. Zda peníze, anebo funkční rodina. Obojí totiž s partnerem kamioňákem budete mít jen stěží.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse