vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner je workoholik. Pracuje i 18 hodin denně!

11. července 2011

Partner je workoholik. Pracuje i 18 hodin denně!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: obrna příušnice zarděnky očkování rodina závislost práce workoholik partner léčba

preventan-mimiforum-banner

Když na vás partner nemá čas a místo volných chvil s rodinou tráví všední dny, večery i víkendy v práci, která ho plně pohlcuje, je s největší pravděpodobností workoholik. Jenže závislost na práci je nebezpečná stejně jako na alkoholu či drogách a měla by se léčit…

Q Max Active

Q Max Active

Q Max Active obsahuje definované množství vysoce čisté redukované formy koenzymu Q10. Jeho hlavním účinkem je tvorba buněčné energie důležité pro životní děje a antioxidační účinek. Schopnost organismu vytvářet aktivní formu koenzymu klesá s věkem a s užíváním statinů (léků na snižování hladiny cholesterolu). Proto je tato forma koenzymu Q10 zvlášť vhodná zejména pro osoby těžce fyzicky a duševně pracující, starší generaci a jako doplněk při užívání statinů při onemocnění srdce a cév.

Doporučená cena: 263 Kč

„Vždy jsem si představovala poklidný rodinný život. Chtěla jsem partnera, který pro rodinu udělá první poslední, bude s námi o víkendech jezdit na výlety a věnovat se dětem. Jenže můj současný přítel je pravý opak. V práci je od rána do noci, na nás nemá vůbec čas a domů chodí vlastně jen přespat. Chod celé domácnosti i péče o děti je na mně, připadám si, jako bych mu připravovala servis hotelu all-inclusive," svěřuje se čtenářka Jitka (34).

„V práci tráví i víkendy, a když má výjimečně chvíli čas, lehne si k televizi a na nás štěká, ať ho nerušíme – ovšem to je tak jednou měsíčně. Jedinou výhodou je to, že hodně vydělává a nemusíme se omezovat," pokračuje.

Workoholismus – závislost jako na alkoholu

Stejně jako alkohol či drogy je i workoholismus formou závislosti. Pokud člověk tráví v práci více času, než je zdrávo, na úkor volného času, koníčků a především rodiny, není to normální. Odborníci se shodují, že takový člověk volí nadmíru práce většinou jako únik od problémů v rodinném životě či v partnerství a často si tímto způsobem může kompenzovat nízkou sebedůvěru. Potíž je hlavně v tom, že workoholik to nevnímá jako problém. Nemá zdravý nadhled, a tak spíše označí svou partnerku za hysterku a přehnaně náročnou, než aby si připustil, že je vlastně nemocný a začal to řešit.

sex-a-vztahy-partner-je-workoholik-produkt-1-nahled  Zajímavosti MIMIFORA

Typy workoholiků podle profesora Robinsona

● Záchvatový workoholik – pracovní záchvaty provázené nebývalým přívalem energie se u něj střídají s totální vyčerpaností a s nadměrnou únavou.

● Urputný workoholik – nejčastější typ, člověk, který pracuje ve dne v noci, a pokud náhodou nepracuje, na práci neustále myslí a mluví o ní.

● Workoholik vychutnávač – perfekcionista a puntičkář, který všechno vypracovává do posledního detailu. Dokáže do noci pracovat na věcech pořád dokola, jen aby byly dokonalé.

● Aktivní workoholik s poruchou pozornosti – rád řeší a s oblibou vyvolává různé problematické situace, nesnáší nudu a stereotyp.

Partner pracuje 18 hodin denně!

„Když jsme se s přítelem poznali, začínal podnikat. Tehdy jsem nevěděla, co mě čeká. Časem se vypracoval na úspěšného majitele firmy, a tak v práci začal trávit nejen dny, ale i pozdní večery. Mezitím se nám narodilo dítě, které snad ani pořádně neviděl. Když přijde kolem 22. hodiny domů, malý už dávno spí. Partner odchází v pět, to ještě spí. Víkendy jsme spolu netrávili ani nepamatuji. Spočítala jsem, že partner vydrží pracovat až 18 hodin denně, klidně i o sobotách a nedělích," svěřuje se s dalším příběhem čtenářka Leona (38). „Kolikrát přemýšlím, na co ho vlastně mám. Jako manžel a otec nefunguje, sex jsme měli naposledy před půl rokem a ještě za nic nestál," pokračuje.

Bohužel pro ni, stejně jako pro další ženy v podobné situaci, není jiné řešení, než donutit partnera, aby se naučil říct »dost«, protože jinak to odnese nejen jeho zdraví, ale především jeho rodina.

Zajímavosti MIMIFORA

● Workoholismus postihuje častěji muže než ženy. Typičtější je pro ty s vyšším vzděláním a ve vyšších, často vedoucích, funkcích.

● Workoholismus je závislost, kterou je třeba léčit, i když je to velmi obtížné. Jinak může způsobit deprese, srdeční potíže, vysoký krevní tlak, zažívací obtíže a další.

● Workoholik si sám nepřipustí, že je nemocný, proto je léčba náročná a lze ji zvládnout jen s pomocí odborníků a okolí. Je potřeba, aby se pacient začal zajímat o jiné věci, našel si koníčky, odpočíval a především se oprostil od přemíry práce.

Text: lju

Foto: XXX

5 Posledních příspěvků v diskusi
05:43 29.03.2012 - vika -

Bez nadpisu

Ani mne sa svojho partnera nepodarilo zmeniť…cítim to ako osobnú prehru, som len záznamom s najnižšou prioritou v jeho preplnenom diári…
16:59 28.07.2011 - Alzbeta -

Nemá to cenu!

S workoholismem nemá cenu bojovat. Manžel začal podnikat, trávil většinu času v práci a začal kašlat na rodinu. Myslíte si, že to chtěl řešit? Dopadlo to rozvodem. Myslím si, že s tím žádná žena nic nesvede…

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse