vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner je workoholik: Jak ho donutit, aby se šetřil?

23. listopadu 2015

Partner je workoholik: Jak ho donutit, aby se šetřil?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: přepracování partnerství manžel rodina workoholik manželství partner

preventan-mimiforum-banner

Partnera máte ve dne v noci v práci a na všechno jste sama. Na to už jste si zvykla, ale když vidíte, jak se vyčerpaný, máte o něj strach. Jak ho přimět k tomu, aby se šetřil?

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

 

„S partnerem se skoro nevidíme. Poslední dobou pracuje od rána do večera, často o víkendech. Říkám si, zda ještě ví, jak vypadají naše děti. Když přijde domů, děti už spí. A když partner ráno odchází, ony ještě spí. Vím, že potřebujeme peníze, avšak ne za každou cenu. Navíc se bojím i o jeho zdraví,“ napsala nám čtenářka Miriam (31).

Příliš pracuje: Zestárl a zešedivěl

Podobných příběhů se v redakci sešlo více. „Mám o partnera strach. V práci je od rána do noci, domů se chodí jen vyspat. Má malou firmu, podniká, celkem se mu daří. Je sice fajn, že nás zajistí, ale já vedle sebe potřebuju muže, se kterým se můžu o všem bavit. Takového, který bude trávit večery a víkendy s rodinou a chodit s námi na výlety. Místo toho ho skoro nevidím. Zato si dobře všímám, jak strádá. Poslední dobou zestárl, původně černé vlasy má prošedivělé a na sex už nemůžu ani pomyslet. Nemá na něj sílu. Mám strach, že se zničí,“ popisuje čtenářka Marcela (33).

Workoholik, který se honí za financemi

Muž, který je v roli živitele rodiny, to nemá jednoduché. Musí se starat o peníze, a to není jen tak. Jenže často se honba za financemi zvrtne. Žije jen prací, domů chodí jako do hotelu all inclusive jen na noc a na manželku či děti nemá čas. Stává se z něj workoholik. Navíc hrozí, že jeho zdraví přílišné přepracování neunese. Hrozí mu vyčerpání, syndrom vyhoření, ale i něco horšího – třeba v Japonsku ročně umírá několik stovek lidí právě na přepracování. A nejnovější vědecké výzkumy dokázaly, že přílišné pracovní nasazení nenahrává ani inteligenci, která díky němu klesá.

MIMIFORUM zjistilo:

Jak se projevuje vyčerpání z práce

Přílišná únava, poruchy spánku, pocit chladu a problémy s dechem (zkrácený dech a ztížené dýchání), bolesti hlavy a zad, potíže v sexu – nechuť a problémy s erekcí. Potíže mohou být i psychické. Mezi nejčastější patří podrážděnost, nesoustředěnost, změny nálady, vztahovačnost či roztěkanost.

Jak tedy přimět partnera, aby se více šetřil?

● V první řadě si s ním promluvte. Měl by vědět, že pro vás je jako muž stále žádoucí a vy jej nechcete ztratit. Potřebujete jej, stejně jako ho potřebují vaše děti. Není tu totiž sám, a tak by měl brát ohledy.

Přinuťte ho odpočívat. Objednejte víkendový pobyt v lázních pouze pro vás dva. Notebook nechejte doma. Potřebuje se odreagovat a nabrat nové síly.

● Najděte mu koníčka. Pokud to neudělá sám, zkuste to vy. Vymyslete něco, co by ho mohlo bavit, ale bylo vzdálené jeho práci. Čím více se zaměstná jinými myšlenkami, tím lépe.

Najděte mu na internetu a vytiskněte články o tom, co všechno hrozí z přepracování a vyčerpání a jaké problémy ho mohou potkat.

Zaúkolujte děti. Máte-li starší děti, mohou vám pomoct. Domluvte se s nimi, že tatínka zapojí do hry, nebo ho vytáhnou ven na pouštění draka či lyžování.

● Zkuste sport. Sportování je důležité pro zdraví, pohyb na čerstvém vzduchu navíc skvěle okysličí mozek. Domluvte se a sportujte alespoň o víkendu. Řekněte mu, že mu pak práce půjde lépe od ruky.

● Kupte mu vitaminy, případně vhodné doplňky stravy pomáhající proti únavě a vyčerpání. Skvělý je koenzym Q10.

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
20:23 21.01.2018 - Daniela -

Bez nadpisu

Díky za článek U nás to bylo podobně.. manžel trávil tolik času v práci, že jsem ho skoro ani neviděla. Nakonec přišel s tím, že by chtěl začít hrát hokej (pouze jako koníčka), tak jsem ho samozřejmě podpořila a k narozeninám mu pořídila i nějaké to vybavení z bauerhockey.cz Co začal trénovat, už se s tou prací celkem uklidnil a dokonce přijíždí dřív domů, takže to vlastně nakonec pomohlo 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse