vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner je alkoholik. Nepije, on totiž chlastá!

28. září 2016

Partner je alkoholik. Nepije, on totiž chlastá!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: pití závislost sex partner alkohol

preventan-mimiforum-banner

Problémy s alkoholem u nás má každý čtvrtý člověk. Pokud si dá večer skleničku, nic se neděje. Potíže ale nastanou, pokud pije natolik, že se objeví problémy v práci, ve vztahu i v posteli.

Diskutujte: Dokázala byste žít s partnerem alkoholikem?


„Nikdy jsem si nemyslela, že bych dokázala žít s alkoholikem. A už vůbec ne, že si najdu takového partnera, pro kterého bude alkohol ta jediná vášeň. Věděla jsem, že rád pije, ale než jsme spolu začali bydlet, netušila jsem, že v takové míře. Už se ani nedalo říct, že by pil, on totiž chlastal. Od rána do večera, pořád měl v ruce skleničku. Míchal všechno – tvrdý alkohol, pivo, víno a večer byl tak vyřízený, že usnul na pohovce a mě si vůbec nevšímal. O sex ztratil zájem a z práce ho vyhodili. Léčit se nechce, a já uvažuju, že to s ním skončím,“ mluví o své zkušenosti Simona (31).

Každý 4. pije víc, než by měl

Podle průzkumů si alkohol dopřává 71 % Čechů a 21 %, tedy téměř každý čtvrtý, pije víc, než je zdrávo. O závislosti se u nás mluví u necelých 4 % obyvatel, ale číslo je údajně mnohem vyšší. Reálné odhady hovoří o téměř 7 % lidí, kteří jsou na denním příjmu alkoholu závislí. Pokud si někdo dá večer dvě skleničky, nedělá to z něj ještě alkoholika. Když si však problému všimne okolí a objeví se potíže doma a v práci, je na čase s tím něco udělat. Pravděpodobně nastala závislost.

Alkohol schovával tajně!

„Vždycky jsem si myslela, že alkoholika poznám snadno. Jenže to, že můj partner má velké problémy s pitím, jsem dlouho netušila. Až později jsem zjistila, že si alkohol doma schovával tajně, pil už od rána a během celého dne a začal mít velké potíže v práci. Nesoustředil se, zapomínal, byl jakoby mimo. Věděla jsem, že večer si rád něco dopřeje, ale netušila jsem, že je to problém, se kterým by se měl léčit. Došlo mi to až tehdy, kdy dostal výpověď, a já po bytě začala nacházet láhve alkoholu. Pak přiznal, že pije přes míru a měl by s tím něco dělat,“ vypráví svůj příběh Andrea (29).

Žádný sex, jen alkohol v krvi

Pokud zjistíte, že je partner závislý na alkoholu, začněte to řešit. Jen málokdo to zvládne sám pevnou vůlí, většina lidí musí vyhledat odbornou pomoc. Důležité ale je dotyčného přesvědčit, aby se začal léčit. Jinak si může způsobit nejen komplikace v životě a v partnerství, ale i zdravotní problémy, například cirhózu jater. Navíc pokud máte doma alkoholika, nenahrává to ani milostnému životu. Sex se totiž většinou ocitá na bodu mrazu, protože muž se o něj nejen nezajímá, ale díky alkoholovému opojení ho ani není schopen. A už to je důvod, proč by měl se svým životem začít něco dělat.

MIMIFORUM zjistilo:

Příznaky, že je partner alkoholik

  • Pije nejen veřejně, ale i tajně.

  • S pitím začíná už ráno, pije i během dne a v práci.

  • Má doma skryté zásoby alkoholu.

  • Tvrdí, že má své pití pod kontrolou, ale přitom bez něj nemůže být.

  • Umí velmi dobře vysvětlit, proč je dobré pít.

  • Pití mu začne přinášet problémy – v rodině, v práci, mezi přáteli.

  • Může se začít záchvatovitě přejídat, nebo naopak ztratit chuť k jídlu.

  • Ztrácí zájem o sex, a to buď částečně, anebo úplně.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com 

5 Posledních příspěvků v diskusi
18:36 13.03.2018 - Diana -

Partner alkoholik,alkoholizmus

S alkoholikem je zivot jak peklo. Hruza. Na alkoholika se neda vubec spolehnout a to v nicem. Porad snaset jeho nalady, agresi, ponizovani, opilstvi, to neee.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse