vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner flegmatik: Vytáčí mě, jak je mu všechno jedno!

13. prosince 2013

Partner flegmatik: Vytáčí mě, jak je mu všechno jedno!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: flegmatik hádka vztah sex partner

preventan-mimiforum-banner

Nic neřeší, neprojevuje city, nehádá se, nechce o ničem rozhodovat. Zkrátka je mu všechno jedno. Partner flegmatik není pro každého. Vydržet s ním dokáže jen málokdo.

„Poslední dobou mě partner vytáčí čím dál častěji. Je totiž hrozný flegmatik a všechno je mu úplně jedno. Nic nechce řešit, nic ho nebaví, z ničeho nemá radost. A ani mi neumí dát najevo, že mě má rád. Všechno rozhodování a řešení je na mně a už mi to vadí. Přece od toho jsme partneři, abychom vše řešili spolu,“ stěžuje si Aneta (33).

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak se pozná flegmatik

-          Vyhýbá se věcem, odkládá je, co to jen jde.

-          Nechce věci řešit.

-          Neumí se pro nic nadchnout, neprojevuje pořádnou radost.

-          Nedává najevo emoce a city, což může být ve vztahu velký problém.

-          Má strach z rozhodnutí a nerad je dělá.

-          Neumí se rozčílit, nic ho nedokáže vyprovokovat.

-          Nemá potřebu mluvit, je spíše introvertem.

-          Je nevýrazný a nenápadný.

-          Je konzervativní a nemá rád změny.

 

Vztah s flegmatikem? Nikdy! sex-a-vztahy-partner-flegmatik-ii-sh-nahled

„S partnerem flegmatikem jsem žila šest let a už nikdy více. Byla jsem naivní a pořád doufala, že se změní, že ho zvládnu převychovat. Jenže to ani nešlo – takový prostě byl. Nejvíc mi vadilo, že neprojevoval skoro žádné emoce. Neuměl se radovat či se na něco těšit. Neuměl se ani rozčílit. Byla bych vděčná za jakýkoli projev, i za hádku, ale mu bylo všechno jedno. Kdykoli bylo třeba něco rozhodnout, raději zmizel, aby to nebylo na něm. Moc toho nenamluvil, což byl pro mě další velký problém. Do vztahu s flegmatikem už bych nešla. Neřešil dokonce ani náš rozchod, jen pokrčil rameny,“ vypráví Soňa (35).

 

»Studený čumák«, který nic neřeší

Žít s flegmatikem není snadné. A to i přesto, že má také spoustu kladů. Dokáže si zachovat chladnou hlavu, nepanikaří, bývá spolehlivý. Nepouští se do hádek, raději poslouchá a v klidu čeká, až protivníkovi dojdou argumenty. Může být dobrý nadřízený i loajální zaměstnanec, avšak ve vztahu s ním ženy mají problém. Shodují se většinou na absenci citů a emocí, neschopností se radovat. Vadí jim jeho konzervativnost, nerozhodnost a nezájem věci řešit. Spojení »mouchy snězte si mě« ho vystihuje asi nejlépe. Mnoho žen, které ho měly za partnera, se shodla na dalším pojmenování – »studený čumák«.

 

Flegmatik není pro všechny

Chcete-li partnera veselého, který se bude na vše těšit, bude akční a neustále vám bude opakovat vyznání lásky, na flegmatika zapomeňte. Nebude se s vámi sice hádat, ale city vám najevo rozhodně nedá. Flegmatik je naopak vhodný pro ty ženy, které chtějí vést zcela klidný život, bez křiku a nevadí jim, že city partner nikdy neprojeví. Pokud mezi ně nepatříte, vyhněte se mu, jinak vám časem zbudou oči pro pláč.

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse