vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner daruje sperma. A mně to vadí!

14. září 2015

Partner daruje sperma. A mně to vadí!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: ejakulát spermobanka sperma partner dítě

preventan-mimiforum-banner

Když muž daruje sperma, může tím pomoct neplodným párům, které marně touží po miminku. Jeho partnerka ale často nadšená není…

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

„Partner mi oznámil, že chce darovat sperma a mně to vadí. Chápu sice, že bychom tím pomohli párům, které nemohou mít děti, ale nedokážu se smířit s tím, že někde po světě budou běhat jeho další děti a on o tom ani nebude vědět! Partnerovi jsou mé protesty jedno, prý si takto snadno přijde k penězům. Řekl mi, když se s tím nesmířím, najde si jinou, tolerantnější, “ stěžuje si Sylva (28).

 

Kvalitních dárců je nedostatek

I když je u nás kolem 25 spermobank při různých klinikách reprodukční medicíny a zájem, hlavně od mladých studentů nechybí, dárců je nedostatek. Podle odborníků jsou totiž pravidla na dárce natolik přísná, že jimi projde zhruba jeden zájemce z deseti. „Partner chtěl darovat sperma, nelíbilo se mi to a neustále jsme se hádali. Naštěstí to za vás vyřešili ve spermobance, kde ho neoznačili za vhodného dárce. Ani neví, jakou mi s tím udělali radost,“ usmívá se Magda (26).

 

MIMIFORUM zjistilo:
Kdo může a nemůže darovat sperma

  • Muži s minimálně středoškolským vzděláním ukončeným maturitou.

  • Muži od 18 do 38 let (až na výjimky do 40 let). Některé spermobanky přijímají muže jen do 35 let.

  • Zdraví muži bez závažných chorob.

  • Muži, jejichž vzorek spermií splní přísná pravidla spermiogramu.

 

I žena může darovat. Ale vajíčka… sex-a-vztahy-partner-daruje-sperma-ii-sh-nahled

„Nevím, jak se tomu bránit. Strašně mi vadí, že partner chce darovat sperma. Přece není možné, aby kolem mě běhali jeho děti a já to ani nevěděla! Nechápu, že jemu to nevadí. Naopak – pro darování se nadchnul a prý bude chodit pravidelně, pokud ho vyberou. Zjevně mu nevadí, že asi přijde o mě, protože já to neunesu,“ svěřuje se Inka (24), která je typickou zástupkyní českých žen. Zatímco ty ve většině darování spermií obecně vítají, u svého partnera ho v žádném případě neschvalují. Dárcovství však zcela závisí na konkrétním muži. Stejně jako on má i žena možnost – darovat vajíčka.

 

Zajímavosti MIMIFORA:

  • Dárcovství spermií je ze zákona bezplatné, ale dárce dostane kompenzaci vynaložených nákladů, což je zhruba 10 000 Kč.

  • Veškerá vyšetření spojená s dárcovstvím jsou zdarma.

  • Vybraný muž musí odevzdat více dávek ejakulátu, cca 10. Před každým z odběrů, které probíhají během dvou měsíců, je třeba dodržovat dva dny pohlavní abstinence.

  • Spermie od dárce musí být zamraženy po 180 dnů, pak je dárce znovu vyšetřen na pohlavně přenosné choroby. Až poté, je-li výsledek negativní, je lze použít.

  • Dárcovství je anonymní, údaje o dárci se nikdo nedozví.

 

Text: ino

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse