darkove-baleni

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
  • 10. ledna 2018

    Partner chce dítě. Ale svatbu ne!

    Většina mužů se do manželství příliš nehrne. Když ale mají přijít děti, vnímá to mnoho žen jako pro

  • 5. ledna 2018

    Je líbání nevěra?

    Na otázku, zda je líbání nevěra či nikoli, se názory různí. Jak se na to dívají naše čtenářky? Co p

Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Partner chce dítě. Ale svatbu ne!

10. ledna 2018

Partner chce dítě. Ale svatbu ne!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: svatba sex manželství partner dítě

preventan-mimiforum-banner

Většina mužů se do manželství příliš nehrne. Když ale mají přijít děti, vnímá to mnoho žen jako problém. »Na psí knížku« prostě žít nechtějí!

„Nechci být svobodná matka. Jenže dítě bych si na druhou stranu moc přála. Partner miminko chce taky, ale co odmítá, je svatba. A já chci prostě mít manžela a kompletní rodinu, což on nechápe. Nevím, co mám dělat,“ svěřuje se Vanda (27).

 

Páry se do svatby neženou

Stále více párů dnes žije »na psí knížku« a do svatby se nežene. Jedním z hlavních důvodů je, že svatbu považují za větší závazek – z volného svazku se totiž snadněji a rychleji vycouvá, než z manželství. Ani to však není žádnou zárukou, že vztah déle vydrží. Každé druhé manželství u nás se totiž rozvádí…

 

Rozchází se všichni stejně

Jenže statistika hovoří nelichotivě i o rozcházení párů, které žijí vedle sebe na hromádce. Podle ní se takové dvojice rozcházejí dokonce dvakrát častěji, než manželé! Důvod je jasný – je to snazší a rychlejší. Pokud s partnerem jen žijete, nic vás k němu vlastně neváže. Nemusíte řešit majetkové spory, bydlení apod. Máte-li svůj byt, ve kterém s vámi partner žije, nemá na nic nárok. Jediná potíž je, pokud jsou ve vztahu děti.

 

Nechci být svobodná matka

„Partner si strašně přeje miminko a já bych ho taky chtěla. Co ale odmítám je zůstat s dítětem sama. Nechci, aby se na mě dívali skrz prsty, že jsem svobodná matka. Tak by to ale dopadlo, protože partner se vázat nechce a svatbu odmítá,“ stěžuje si Irma (30).

 

Nevýhody života »na hromádce« sex-a-vztahy-partner-chce-dite-ii-sh-nahled

Většina žen by se ráda vdala (i když často tvrdí opak, pokud si je nikdo vzít nechce), muži jsou v tomhle často jiní. Manželství ke štěstí nepotřebují a jsou přesvědčeni, že takové žití ve volném svazku je jeho rovnocennou náhradou. To ale není pravda. Pokud byste se s partnerem rozešli a vy žila u něj v bytě, klidně vás může vyhodit na ulici. To samé je i v případě, že by partner tragicky zahynul – jeho rodina vás může z bytu vystěhovat obratem. V případě manželství to je jinak, zákon partnerku nejen v majetkových věcech chrání.

 

Tipy MIMIFORA:

3× tip, proč vstoupit do manželství

 

-          Manželství působí proti stresu a depresím. Je prokázáno, že lidé v něm žijící jsou šťastnější a spokojenější a méně trpí úzkostnými stavy.

-          Manželství je zdravé i pro muže. U nich studie potvrdily, že mají nižší tlak i cholesterol, a pokud onemocní, rychleji se uzdravují než jejich neženatí kolegové.

-          Lidé žijící v manželství se milují častěji než ti, kteří žijí na psí knížku. Alespoň to prokázal průzkum, který došel k závěru, že lidé v úředně oddaném svazku mají větší chuť na sex a vášeň ze vztahu u nich mizí pomaleji, než u dvojic ve volném soužití.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa