vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner byl alkoholik. Má zničená játra!

7. března 2016

Partner byl alkoholik. Má zničená játra!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: střáhání nehtů koupání játra partner alkohol

preventan-mimiforum-banner

Když si vy, nebo váš partner, občas dáte skleničku alkoholu, játra jej odbourají a vám se nic nestane. Jenže pokud občasné pití přeroste v alkoholismus, hrozí cirhóza a jejich selhání, které už se nedá zachránit…

Ostropestřec Plus Farmax® (doplněk stravy) obsahuje kombinaci dvou bylin, ostropestrce mariánského (Silybum marianum) a klanoprašky čínské (Schizandra chinensis), ve formě standardizovaných bylinných extraktů v želatinových tobolkách s obsahem min. 80% silymarinu. Navíc s obsahem cholinu, který přispívá k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální činnosti jater.

ostropestrec-60-cz-3d-nahled

Ostropestřec Plus Farmax

„Můj partner pil skoro deset let. Začalo to dvěma pivy denně, skončilo to deseti, dvanácti za den, která ještě prokládal vodkou. Tehdy přišel o práci, rok byl doma a alkohol pro něj byl jediné řešení. Jednoho dne jsem přišla z práce, ležel v kuchyni na dlažbě s naraženou hlavou. V opilosti spadl na hranu stolu. Odvezli ho do nemocnice, a tak to začalo. Potvrdili, že je těžký alkoholik a má díky tomu těžce poškozená játra," svěřuje se čtenářka Lucka (33). „Hrozí mu cirhóza jater a já si vyčítám, že jsem nezasáhla dřív. Mohl se z toho dostat, kdybych mu pomohla, teď už je zřejmě pozdě," pokračuje.

Alkoholem trpí hlavně játra

Alkohol v malé a rozumné míře může být dokonce zdraví prospěšný – alespoň to tvrdí řada vědeckých studií. Když však pití překročí určitou hranici a stane se z něj závislost, může lidské tělo nenávratně poškodit. Ubližuje především játrům, ničí jaterní buňky, může vést k cirhóze a k jejich selhání. Je známé i to, že škodí mozkovým buňkám, zhoršuje paměť a soustředění a může stát i za řadou srdečně-cévních chorob.

zdravi-a-krasa-partner-alkoholik-2-nahled Zajímavost MIMIFORA

Jak se pozná alkoholik?

● Pije již od rána, často tajně.

● Není schopný alkoholu odolat a závidí těm, co pijí.

● Pije překotně a nekontrolovaně, má záchvaty pocitů viny.

● Má tajné zásoby alkoholu doma i v práci.

● Mění způsob stravování – nejí vůbec, pak se náhle přejídá.

● Ztrácí přátele, chová se agresivně, obhajuje pití před ostatními.

Alkohol je škodlivější než kokain

Když si dáte příležitostně skleničku, nikdo vás za alkoholika neoznačí. Pokud však člověk pije denně ve velkém a nedokáže se ovládnout, může do alkoholismu sklouznout velmi snadno. Odborníci navíc radí závislost nepodceňovat – zjistili totiž, že alkohol může být až trojnásobně škodlivější než tabák, nebo kokain – dokáže napáchat největší škody. Rychleji než mužům pak nadměrné pití ubližuje ženám, které jsou mnohem náchylnější k poškození mozku.

Zajímavost MIMIFORA

Játra chrání kari omáčka

Před alkoholovým dýchánkem si dopřejte kari omáčku. Vědci přišli na to, že kurkumín, který kari obsahuje, chrání játra před negativními dopady alkoholu.

Játra alkohol postupně ničí

Asi největší hrozbu představuje alkohol pro játra. Ty jsou jakousi »čističkou« našeho organismu, a právě ony odbourávají i přijatý alkohol. Jenže díky jeho pití dochází v játrech k řadě změn, které se mohou projevit poškozením jaterních buněk a ukládáním tuků. Takzvané ztučnění jater, kdy dochází k jejich zvětšení, je první stupněm poškození a dá se vrátit, pokud přestanete pít. Dalším stupněm je pak alkoholická hepatitida, kdy dochází k odumírání jaterních buněk a může se objevit i žlutavé zbarvení kůže. Pokud ani poté člověk nezačne abstinovat, může se objevit další stádium – jaterní cirhóza, neboli ztvrdnutí jater, které může vést k selhání jater a smrti.

Co pomáhá játrům? Ostropestřec

Pokud si alkohol nedokážete vy, nebo partner odpustit, alespoň snižte jeho množství a chraňte játra pomocí ostropestřce mariánského. Jde totiž o nejlepší přírodní prověřený prostředek na játra a jejich regeneraci. Jeho výhodou je, že ničí a odbourává jedy a toxiny usazené v organismu, čistí játra, regeneruje je a vrací jim jejich původní funkci. Ostropestřec je volně prodejný v lékárnách v nejrůznějších doplňcích stravy.

Text: lju

Foto: Ingimage.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse