vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner by mohl několikrát denně. Už má i milenky. Co s tím?

24. srpna 2015

Partner by mohl několikrát denně. Už má i milenky. Co s tím?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: libido milenka vztah sex partner

preventan-mimiforum-banner

Rozdílná chuť na sex je vždycky problém, který je potřeba řešit. Neutíkat před ním, nevymlouvat se, ale udělat přijatelný kompromis. Jinak vás to může stát vztah. Nebo minimálně dosáhnete toho, že si partner najde milenku…

„Ze svého vztahu jsem už zoufalá. Když jsme se s partnerem před třemi lety poznali, jeho častou chuť na sex jsem neřešila. Naopak – líbilo se mi to a chtěla jsem taky. Že to bylo i několikrát denně, nad tím jsem nepřemýšlela. Navíc jsem byla přesvědčena, že frekvence se časem sníží. Pak jsem ale otěhotněla a nemohla jsem pořád, to už se partnerovi nelíbilo a začaly první hádky. Teď jsem pár měsíců po porodu, chuť na sex mám malou, spát s ním několikrát denně ale opravdu nechci. On to řeší milenkami, protože sexu se vzdát nechce a já jsem zoufalá,“ vypráví Bára (30).

 

Sex – častý důvod hádek

Rozdílná chuť na sex je velmi častým důvodem sporů a partnerských hádek. Když jeden z páru má mnohem větší apetit než ten druhý, je to vždycky problém, který je třeba řešit. Vymlouvat se na bolesti hlavy, únavu, svoje dny apod. je v tomto případě jen návodem k rozchodu, anebo k tomu, abyste jej vehnala do náruče jiné ženy.

 

Má milenku, už to neřeším!

„Nechápu, kde se to v partnerovi bere, ale mohl by pořád. Ve dne v noci. Bohužel jeho častou potřebu já už uspokojit nedokážu. Jsme spolu už pár let, máme dítě a mě sex už tak nebaví, ani na něj nemám chuť. Stačilo by mi to jednou týdně, ale s tím on se spokojit nehodlá. Řekl mi, že když s ním nebudu spát tak často, jak chce on, najde si milenku. A taky to udělal. Už to neřeším, dělám, že nic nevidím, alespoň na mě se sexem už tak netlačí,“ svěřuje se Milena (33).

 

Mluvte o tom, hledejte řešení

Když se ve vztahu dostanete do podobné situace, neutíkejte před ní a nevyhýbejte se tomu najít řešení. Důležité je promluvit si, říct partnerovi, jak si to představujete vy a že vás sex tak často, jak chce on, netěší. Buďte otevřená, stručná. Společně se snažte najít řešení. Utíkat před problémem v tomto případě není šťastné, pokud nechcete, aby si rovnou našel jinou, která jeho nároky splní. Odborníci v tomto případě radí udělat kompromis. Ten z páru, který má výrazně větší potřebu, by se měl druhé přizpůsobit, avšak ten by mu zase měl nějakým způsobem vyjít vstříc. Když se nedomluvíte, vyhledejte pomoc odborníka. Jinak vás neshoda ve frekvenci sexu může stát vztah.

 

Malá chuť na sex mi zničila vztah! sex-a-vztahy-partner-by-mohl-nekolikrat-denne-ii-sh-nahled

„Když i po pár letech vztahu chtěl partner sex extrémně často a já neměla chuť, začala jsem se mu vyhýbat a vymlouvat se na vše možné i nemožné. Po čase nátlak přestal a já byla spokojená, že to konečně pochopil. Ale ne na dlouho. V tu chvíli jsem netušila, že má milenku. A kdyby jednu! Měl těch ochotných, které za mě zaskočily v posteli, mnohem víc! Náš vztah se změnil – byl plný hádek, nadávek, urážek, výčitek. Vedlo to k tomu, že odešel. Má malá chuť k sexu mi zničila vztah. Dnes už vím, že jsem udělala chybu. Měla jsem to řešit, ne utíkat. Chybami se zkrátka člověk učí,“ vypráví Soňa (34).

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse