vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Partner alkoholik: Jak mu pomoct?

14. března 2014

Partner alkoholik: Jak mu pomoct?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Alkoholik sex partner alkohol léčba

preventan-mimiforum-banner

Žít s partnerem alkoholikem není snadné.  A ještě těžší je přesvědčit ho, aby vyhledat pomoc. Jak poznáte, že má přítel problémy s alkoholem a co s tím? 

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Každý čtvrtý Čech pije víc, než je zdrávo. Čtyři lidé ze sta jsou pak podle statistik závislí na alkoholu, ale podle odborníků je jich mnohem víc. Ne každý si totiž připustí, že s alkoholem má problém a jde se léčit. Problém, který se vás zdánlivě netýká, ale může být aktuálnější, než se zdá. A to ve chvíli, kdy se objeví ve vztahu. Třeba tehdy, kdy se z partnera stává pomalu ale jistě alkoholik.

 

Problém: Je alkoholik, ale nepřizná si to

„Partner s alkoholem nikdy neměl problém až do chvíle, kdy mu v práci neprodloužili smlouvu. Zůstal náhle bez příjmu, jiné místo najít nemohl, na pracák jít nechtěl. Jenže místo toho, aby se snažil práci najít, začal žal utápět v alkoholu. Trvalo ale poměrně dlouho, než jsem na to přišla. Pil totiž tajně a já netušila, jaký to je problém. Když jsem zjistila, že už místo nehledá a doma našla tajné zásoby alkoholu rozmístěné po bytě, došlo mi to. Je alkoholik. Problém ale byl, že partner to odmítal, nechtěl ode mě pomoct a nechtěl se léčit. Zůstala jsem bezradná. Jak mu mám pomáhat, když o to nestojí?,“ vzpomíná na své zážitky Lenka (35).

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak poznáte, že je partner alkoholik

 

– S pitím začíná už ráno, pije i během dne a v práci.

– Pije nejen veřejně, ale i tajně. Pití dovedně skrývá.

– Má doma skryté zásoby alkoholu.

– Tvrdí, že má své pití pod kontrolou, ale přitom bez něj nemůže být.

– Umí velmi dobře vysvětlit, proč je dobré pít. Sobě i ostatním.

– Pití mu začne přinášet problémy – v rodině, v práci, mezi přáteli.

– Může se začít záchvatovitě přejídat, nebo naopak ztratit chuť k jídlu.

– Ztrácí zájem o sex, a to buď částečně, anebo úplně.

 

sex-a-vztahy-partner-alkoholik-ii-sh-nahled Pomozte mu, dokud je čas

Když zjistíte, že je partner závislý na alkoholu, začněte to řešit, dokud je čas. Potřebuje totiž pomoc, i když o ni zpočátku samozřejmě nestojí. Jen málokdo to zvládne sám pevnou vůlí, většina lidí musí vyhledat odbornou pomoc. Důležité ale je partnera přesvědčit, aby se začal léčit. Jinak si může způsobit nejen komplikace v životě a v partnerství, ale i zdravotní problémy, například cirhózu jater. Navíc pokud máte doma alkoholika, nenahrává to ani milostnému životu. Sex se totiž většinou ocitá na bodu mrazu, protože muž se o něj nejen nezajímá, ale díky alkoholovému opojení ho ani není schopen. A už to je důvod, proč by měl se svým životem začít něco dělat. Chce to pevnou vůli a vytvalost, jen tak můžete problém zvládnout a nenechat ho propadnout na samé dno.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse