vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Pár tipů, jak ušetřit na jídle

27. listopadu 2016

Pár tipů, jak ušetřit na jídle

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: spoření vaření šetření jidlo potraviny

preventan-mimiforum-banner

Jídlo je často hlavní položkou v rodinném rozpočtu, na které můžete ušetřit. Přinášíme pár tipů, jak za něj zbytečně nevyhazovat peníze.

Diskutujte: Co děláte proto, abyste ušetřila na jídle?


Jídlo je jednou z největších položek rodinného rozpočtu. I když nebudete utrácet za oblečení, drogerii, volný čas a další věci, jíst prostě musíte. A z toho vyplývá jedno – když už opravdu nevíte, kde ušetřit, zaměřte se na jídlo. Přinášíme pár tipů jiných maminek, jak na něm uspořit další peníze.

1. Vařte »na etapy«

Jednu věc zkuste zpracovat na více způsobů. Kupte si kuře, vykostěte ho, zpracujte kuřecí řízky dle libosti, ale kosti nevyhazujte a udělejte vývar. Přidejte zeleninu a nakonec těstovinu, aby byla polívka hutnější a posloužila ještě k večeři. Pokud na kostech zůstalo více masa, můžete je obrat a udělat ještě rizoto.

2. Vařte levná jídla

Maminky se shodují na tom, že nejvíce zasytí luštěniny na mnoho způsobů a různé druhy těstovin. Můžete je koupit levně v akcích, jídla z nich bude hodně a nají se celá rodina. Zkuste nejen čočku, či fazole, ale i kuskus, jáhly a různé druhy těstovin. Ty můžete zapéct se zeleninou, anebo ve verzi »co dům dal«, tedy se vším, co potřebujete spotřebovat. Stejně tak jsou dobrým a sytým jídlem brambory na mnoho způsobů.

3. Nevařte každý den deti-a-rodina-jak-usetrit-na-jidle-ii-sh

Nejen váš čas, ale hlavně velké množství energie stojí každodenní vaření. Proto si vždy uvařte na dva až tři dny dopředu, a uvidíte, že se to promítne i na nákladech za plyn a elektřinu.

4. Nekupujte polotovary

Jediná výhoda polotovarů je, že jsou rychle připravené. Jenomže jsou drahé a často plné různých barviv a konzervantů. Proto vždy vařte ze základních surovin. Těsto na pizzu i buchty se vyplatí připravit si doma, a ne kupovat drahé směsi či zmrzlé korpusy. To samé platí i o dalších jídlech – lasagne, pizzu i ovocné knedlíky si levněji připravíte doma.

5. Vyhněte se supermarketům

Jezdit každý týden na nákup do supermarketu může být sice pohodlné, ale drahé. Obchodní domy chystají různá lákadla, a tak vždy nakoupíte víc, než chcete. Výhodným věcem v akcích totiž málokdo odolá. Řešením je chodit na nákup se seznamem v ruce a striktně se ho držet, nechat děti doma a nejlépe se úplně vyhnout supermarketům.

6. Zaměřte se na končící trvanlivosti

Řada obchodů nabízí možnost koupit si výrobky s končící dobou minimální trvanlivosti se zajímavou slevou, třicet až sedmdesát procent. Pár dní před tím, než potravina podle data spotřeby »projde« a její kvalita není ohrožena, můžete výrazně ušetřit. V řadě větších měst pak najdete obchody s levnými potravinami, které se na výrobky s končící, anebo prošlou lhůtou přímo zaměřují. Zde můžete velmi dobře nakoupit, protože většině potravin se ani chvíli po skončení platnosti vůbec nic nestane.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
19:58 27.08.2017 - Líba56 -

Nákupy

S těmi supermarkety by mě to ani nenapadlo, ale když nad tím tak přemýšlím, tak máte vlastně pravdu. Já si spoustu trvanlivých potravin kupuju za levněji a ve větších baleních na internetu. Ještě využívám i cashback přes ziskejte.cz , takže to mám ve finále ještě o pár procent levnější 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse