vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Páchnou mu nohy, nechci s ním spát!

11. listopadu 2015

Páchnou mu nohy, nechci s ním spát!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: partnerská krize rozchod zápach nohou láska vztahy sex

preventan-mimiforum-banner

Zápach nohou je nepříjemný problém, který dokáže zapříčinit řadu partnerských krizí. Pokud s ním nezatočíte, může vést nejen k nechuti na sex, ale i k rozchodu.

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

 

„Našla jsem si nového přítele a myslela jsem, že je to láska na celý život. Jenže pak jsem ho pozvala k sobě domů. Bylo jasné, že bychom se mohli poprvé milovat. Vše ale dopadlo jinak. Když přišel, zul se přede dveřmi a řekl: »Kde máš koupelnu, hrozně mi smrdí nohy, musím si je umýt. A boty necháme na chodbě, jinak z toho smradu padnem!« Touto větou mě totálně odrovnal. Bylo po romantice i po prvním sexu. Tak mě to otrávilo, že jsem s ním skončila,“ popisuje svůj příběh čtenářka Miriam (26).

Bakterie na nohou: Smrdí jak syrečky!

sex-a-vztahy-pachnou-mu-nohy-2-sxc

Nohy se potí každému z nás. Je to dáno tím, že chodidlo obsahuje 250 tisíc potních žláz a vyprodukuje až půl litru potu denně. Ve vlhkém prostředí se velmi rychle šíří bakterie. Právě díky nim se tvoří onen zápach. Možná znáte někoho, komu nohy zavánějí jako syrečky. Je to proto, že bakterie, které se drží na patách, uvolňují zvláštní plyny. Mají podobné aroma jako zmíněné zrající sýry.

Příteli páchnou nohy, uvažuji o rozchodu!

„Mému příteli hrozně smrdí nohy. Hodně sportuje a nejhorší je, když se vrátí ze cvičení. Boty má mokré, propocené a strašně páchnou. Nejhorší je, že mu páchnou i nohy. Sice si dá vždycky sprchu, ale nepomůže to. Kvůli tomu s ním ani nechci spát. Je mi to odporné, cítím to všude a mám obavy, že se s ním kvůli tomu rozejdu,“ svěřuje se další čtenářka, Radana (27).

3 tipy, jak partnera zbavit zápachu nohou

Trápí zápach nohou i vašeho partnera? Pak přinášíme pár tipů, jak na něj můžete vyzrát a mít klidný a  spokojený vztah.

1.Hygiena je základ

Lidé, kterým se více potí nohy, by v první řadě měli dbát na zvýšenou hygienu. Nohy je třeba mýt mýdlem v teplé vodě, a to alespoň dvakrát denně. Vždy je třeba nohy důkladně osušit, aby se zabránilo množení bakterií. Samozřejmostí by mělo být časté střídání ponožek, klidně i několikrát denně. Nejsou vhodné ponožky z umělých vláken, naopak se doporučují bavlněné, případně ty speciálně upravené – třeba s nanočásticemi stříbra, které pomáhají zamezit zápachu.

2.Koupele nohou

Další věcí, kterou by měl člověk s příliš se potícíma nohama dodržovat, jsou pravidelné koupele nohou. Kromě speciálních přípravků, které koupíte v lékárně, můžete vyzkoušet i babské rady. Bývají účinné a výrazně levnější. Pomáhá desetiminutová koupel ve vodě s pár zrnky hypermanganu (světle růžový roztok), nebo odvar z čaje. Tři sáčky černého čaje povaříte deset minut v litru vody, naředíte se studenou vodou a až na půl hodiny nohy namočíte. Někteří lidé si naopak chválí ocet, který pomáhá ničit bakterie. Do litru vody přijde jedna až dvě polévkové lžíce. Je zapotřebí alespoň desetiminutová lázeň.

3.Výměna obuvi

Má partner jen jedny boty? Pak je možná problém právě v tom. Pokud se mu nohy více potí a on v nich tráví celý den, nestačí přes noc zcela vyschnout. Právě to nahrává bakteriím. Nohy si pak může mýt a ponožky měnit i desetkrát denně, ale nebude to nic platné. Proto je třeba mít alespoň dva páry obuvi a přes den je střídat. Boty by se měly pravidelně ošetřovat speciálním sprejem do bot proti zápachu, který likviduje bakterie. Babské rady praví, že dobře poslouží i bavlněný váček naplněný jedlou sodou, který do bot dáte přes noc. Umí totiž vytáhnout nejen zápach, ale i vlhkost.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi
10:49 19.10.2016 - nanosilver -

nanosilver

Doporučuji používat ponožky se stříbrem nanosilver, které zabraňují tvorbě zápachu a množení bakterií. Do konce měsíce mají akci 6 + 1 zdarma. I když jsou ponožky dražší, tak se určitě vyplatí. Neváhejte a vyzkoušejte. Více informací na www.nanosilver.cz

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse