vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Ovocné diety: Které nejlépe fungují?

31. července 2013

Ovocné diety: Které nejlépe fungují?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: ovocná dieta štíhlá linie hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Máte ráda ovoce a chcete rychle pár kilo zhubnout? Pak můžete zkusit některou z ovocných diet. Na většinu z nich vám postačí tři dny.

Ovocné diety jsou v létě velmi oblíbené. Ovoce je totiž všude dostatek, v létě nám k jídlu stačí, dokonce nás příjemně osvěží. Přinášíme tři krátké diety, které se ženám osvědčily.

Ananasová dieta

Co slibuje: 3 kg za 3 dny

Ananas je základem, ale do této diety patří i další ovoce. Aby fungovala, je třeba dodržet přesnou skladbu, stejně jako pitný režim – alespoň dva litry vody denně.

První den:  Snídaně: 250 g čerstvého ananasu, svačina: 250 g čerstvého ananasu, oběd: 1 banán, svačina: 250 g čerstvého ananasu, večeře: 1 banán. Druhý den: Snídaně: 3 kiwi, svačina: 100 g hroznového vína, oběd: 4 kiwi, svačina: 100 g hroznového vína, večeře: 3 kiwi. Třetí den: Snídaně: 200 g hroznového vína, svačina: 200 g ananasu, oběd: 4 kiwi, svačina: 100 g ananasu, večeře: 100 g hroznového vína a 2 kiwi.

Banánová dieta

Co slibuje: 2 kg za 5 dní

Banány patří sice ke sladším druhům ovoce, ale obsahují málo tuku. Jsou plné vitaminů, minerálů a stopových prvkům, a také dobrým zdrojem vlákniny. Výhodou této diety je, že nejíte pouze banány. Těch sníte pět denně a jídelníček doplníte zeleninou, nízkotučnými mléčnými výrobky, celozrnným pečivem a vařeným masem. Pijte alespoň dva litry vody denně, vynechejte alkohol a kofein. Tak bude dieta úspěšná.

Příklad jídelníčku: Snídaně – krajíc celozrnného chleba, rajče, banán, svačina – banán a bílý jogurt, Oběd – vařená kuřecí prsa či opečená na trošce olivového oleje, brambory a banán, Svačina – banán, Večeře – zeleninový salát, banán

Tip MIMIFORA:

Banánová dieta po Japonsku

Podle Japonek stačí, když si dáte každý den banán k snídani a zapijete ho sklenicí vody o pokojové teplotě. Dál už jíte, co chcete, avšak alespoň trochu dietně. Nechodíte spát později než po půlnoci a pár kilo je za měsíc dole.

Melounová dieta

Co slibuje: 2 kg za 3 dny

Červený meloun obsahuje spoustu vitaminů, minerálů a dalších látek – například vitaminy B1, B2 , B5, B6, C, karoten, hořčík, vápník, draslík, železo, fosfor, zinek, fluor, měď, kyselinu listovou ad. Obsahuje minimum kalorií, z 90 % jej tvoří voda. Doporučuje se jako skvělý pomocník při detoxikaci a vhodný je i na dietu. Pokud chcete něco málo zhubnout, pak jezte tři dny neomezené množství melounu a dostatečně pijte. Meloun působí močopudně a výhodou je, že tělo zároveň pomůže zbavit škodlivin.

Zajímavost MIMIFORA:

Ovocnou dietu držte jen krátce! dieta-ovocne-diety-ii-sh-nahled

Držet ovocnou dietu déle než tři dny? To nedělejte, varují odborníci. Pokud to s dobou, kdy budete jíst jen ovoce a nic jiného přeženete, může vám to přinést nemalé zdravotní problémy. Tím hlavním je možné poškození trávicího traktu. Odborníci upozorňují i na to, že při čistě ovocné dietě dostáváte do těla velké množství sacharidů, ale téměř žádné tuky a bílkoviny. Hrozí, že se váha sice sníží, ale ubude svalovina, nikoli tuk.

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
19:44 19.04.2014 - suplik -

kontakt

pokud máte vážný zájem mohu poradit pište na SchupplerovaJ@sez­nam.cz
19:42 19.04.2014 - suplik -

rada

hubnutí je dost vážná debata .vždy se musí z těla dostat tuk a navrátit svalová hmota .pokud to nemáte zpracované od poradce jde vždy o to že tělu něco nedáte a tím se jojo efekt vrátí

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse