vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Osvědčené tipy pro podzimní pohodu

25. září 2015

Osvědčené tipy pro podzimní pohodu

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: superpotraviny Jóga Podzim vztah hormony

preventan-mimiforum-banner

Potíte se, padají vám vlasy, máte nadváhu či nepravidelnou a silnou menstruaci? Je vám kvůli tomu před partnerem nepříjemně? Pak zkuste cvičit a zdravě mlsat!

Za spoustu problémů ve vztazích mohou, i když se to nezdá, hormony. Není vám totiž před partnerem příjemně, když se potíte, padají vám vlasy, máte nadváhu nebo nepravidelnou a silnou menstruaci. Trápí vás podobné potíže? Pak není nic jednoduššího než na vše vyzrát přírodní cestou – cvičit a popíjet vhodnou kávu bez kofeinu, například ajurvédské kafe Shatawari.

 

Zkuste hormonální jógu

Hormonální systém je nutnou podmínkou dobrého zdraví, je zodpovědný za řízení metabolických procesů v těle. „S těmito pochody souvisí také naše psychická pohoda, emoční stabilita,“ říká Jana Černotová, terapeutka a lektorka hormonální jógové terapie a dodává: „Chceme-li si tedy zachovat dobrou kondici, vitalitu, svěžest, zajistit psychickou pohodu a podpořit fungující vnitřní prostředí organismu, hormonální jógová terapie se nabízí jako účinný nástroj prevence, ale i podpora samoléčivých, regeneračních schopností těla.“

Jana Černotová ale varuje: „Terapeutické účinky jsou velmi silné, techniky vyžadují znalou instruktáž a odborné vedení, proto si vybírejte pouze lektorku certifikovanou Dinah Rodriguez (zakladatelka hormonální jógové terapie, která se praxí zabývá přes 50 let).

 

sex-a-vztahy-tipy-pro-podzimni-pohodu-ii-archiv-nahled Nechcete cvičit? Pak mlsejte!

Hormonální jógová terapie může nahradit dokonce i konzumaci některých superpotravin. „Bojují totiž proti stejným syndromům,“ říká terapeutka.

 

Maca – využívá se při snížené imunitě organizmu, anemii, anorexii, nádorových onemocněních (redukuje vedlejší účinky chemo i radioterapie), tuberkulóze, osteoporóze (i jako prevence), syndromu chronické únavy, depresích a neurózách, oslabené paměti a nedostatku koncentrace, menopauze i andropauze, hormonálních problémech, nepravidelné menstruaci, při sexuálních poruchách, impotenci (zvyšuje libido a vitální síly), neplodnosti – mužů i žen, nehojících se ranách, akné, vypadávání vlasů, alkoholizmu a narkomanii, k uchování dobrého zraku a sluchu, nechutenství, psychickém vyčerpání.

 

Spirulina – Sladkovodní řasa je plná železa a vitamínu B12, je tedy skvělá pro udržení vysoké hladiny energie a tak bojuje proti únavě. Tato drobná vodní rostlina obsahuje více vitamínu A než mrkev a je bohatým zdrojem fytochemikálií, které pomáhají snižovat příznaky menopauzy a osteoporózy, také snižují riziko vzniku některých typů rakoviny.

Pískavice – Běžně se používá v indické a řecké kuchyni. Dá se použit jako čerstvá bylina i sušené koření a je skvělá na snížení cholesterolu. Zlepšuje projevy cukrovku a uklidňuje menstruační křeče i příznaky menopauzy.

Semínka chia – Tato malá hnědá semena jsou plná omega 3 mastných kyselin, ideální pro udržení zdravé energie. Také pomáhají snížit krevní tlak a riziko zánětu. Zpomaluje stárnutí, protože chrání pokožku před volnými radikály.

Text: ino

Foto: archiv

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse