banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Osvědčené tipy pro podzimní pohodu

25. září 2015

Osvědčené tipy pro podzimní pohodu

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: superpotraviny Jóga Podzim vztah hormony

preventan-mimiforum-banner

Potíte se, padají vám vlasy, máte nadváhu či nepravidelnou a silnou menstruaci? Je vám kvůli tomu před partnerem nepříjemně? Pak zkuste cvičit a zdravě mlsat!

Za spoustu problémů ve vztazích mohou, i když se to nezdá, hormony. Není vám totiž před partnerem příjemně, když se potíte, padají vám vlasy, máte nadváhu nebo nepravidelnou a silnou menstruaci. Trápí vás podobné potíže? Pak není nic jednoduššího než na vše vyzrát přírodní cestou – cvičit a popíjet vhodnou kávu bez kofeinu, například ajurvédské kafe Shatawari.

 

Zkuste hormonální jógu

Hormonální systém je nutnou podmínkou dobrého zdraví, je zodpovědný za řízení metabolických procesů v těle. „S těmito pochody souvisí také naše psychická pohoda, emoční stabilita,“ říká Jana Černotová, terapeutka a lektorka hormonální jógové terapie a dodává: „Chceme-li si tedy zachovat dobrou kondici, vitalitu, svěžest, zajistit psychickou pohodu a podpořit fungující vnitřní prostředí organismu, hormonální jógová terapie se nabízí jako účinný nástroj prevence, ale i podpora samoléčivých, regeneračních schopností těla.“

Jana Černotová ale varuje: „Terapeutické účinky jsou velmi silné, techniky vyžadují znalou instruktáž a odborné vedení, proto si vybírejte pouze lektorku certifikovanou Dinah Rodriguez (zakladatelka hormonální jógové terapie, která se praxí zabývá přes 50 let).

 

sex-a-vztahy-tipy-pro-podzimni-pohodu-ii-archiv-nahled Nechcete cvičit? Pak mlsejte!

Hormonální jógová terapie může nahradit dokonce i konzumaci některých superpotravin. „Bojují totiž proti stejným syndromům,“ říká terapeutka.

 

Maca – využívá se při snížené imunitě organizmu, anemii, anorexii, nádorových onemocněních (redukuje vedlejší účinky chemo i radioterapie), tuberkulóze, osteoporóze (i jako prevence), syndromu chronické únavy, depresích a neurózách, oslabené paměti a nedostatku koncentrace, menopauze i andropauze, hormonálních problémech, nepravidelné menstruaci, při sexuálních poruchách, impotenci (zvyšuje libido a vitální síly), neplodnosti – mužů i žen, nehojících se ranách, akné, vypadávání vlasů, alkoholizmu a narkomanii, k uchování dobrého zraku a sluchu, nechutenství, psychickém vyčerpání.

 

Spirulina – Sladkovodní řasa je plná železa a vitamínu B12, je tedy skvělá pro udržení vysoké hladiny energie a tak bojuje proti únavě. Tato drobná vodní rostlina obsahuje více vitamínu A než mrkev a je bohatým zdrojem fytochemikálií, které pomáhají snižovat příznaky menopauzy a osteoporózy, také snižují riziko vzniku některých typů rakoviny.

Pískavice – Běžně se používá v indické a řecké kuchyni. Dá se použit jako čerstvá bylina i sušené koření a je skvělá na snížení cholesterolu. Zlepšuje projevy cukrovku a uklidňuje menstruační křeče i příznaky menopauzy.

Semínka chia – Tato malá hnědá semena jsou plná omega 3 mastných kyselin, ideální pro udržení zdravé energie. Také pomáhají snížit krevní tlak a riziko zánětu. Zpomaluje stárnutí, protože chrání pokožku před volnými radikály.

Text: ino

Foto: archiv

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa