banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Osmihodinová dieta – hit v USA!

21. září 2017

Osmihodinová dieta – hit v USA!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: Osmihodinová dieta hladovění kalorie jidlo hubnutí

preventan-mimiforum-banner

Osmihodinová dieta patří mezi velké hity v USA. Abyste shodila 5 kg za týden, je třeba dodržet jedno – jíst denně jen osm hodin. A šestnáct hladovět.

Osmihodinová dieta patří v USA mezi velké hity. Nemusíte se při ní totiž v jídle omezovat, trápit se celé dny hlady, ani jíst věci, které vám nechutnají. Stačí, když dodržíte stanovený osmihodinový jídelní režim.

 

Jíte jen osm hodin denně

Tajemství netkví v tom, co jíte, ale v jaké době jíte. Aby se metabolismus zrychlil a tělo více spalovalo, stačí, když budete každý den jíst jen v daném osmihodinovém rozmezí. Třeba od 9 do 17 hodin, anebo od 11 do 19 hodin. Dobu si můžete upravit dle svých možností.  Pokud to dodržíte, bude mít tělo ve zbývající době dostatek času na trávení a nebude vytvářet zbytečné tukové zásoby.

 

Až pět kilo za týden

Kolik shodíte, když tento režim dodržíte? Prý až pět kilogramů za první týden, a to i přesto, že budete jíst kaloričtější jídla, než by u diety bylo obvyklé. Během osmi hodin můžete jíst prakticky to, co chcete. Dalších šestnáct hodin pak držíte půst a můžete jen pít, a to pouze neslazené nápoje. Jediné omezení, které při dietě je, je zákaz pití slazených a kalorických nápojů, což samozřejmě platí i pro alkohol. Ten můžete jen v množství dvě až tři skleničky týdně (víno, pivo), tvrdý alkohol a likéry zcela vynechejte. Pít je však třeba dostatečně, a to čistou vodu, minerální neslazenou vodu či neslazené čaje.

 

Jezte vše, ale s mírou

I když jsou povoleny všechny potraviny, doporučuje se myslet na to, co jíte. Vyhnout se příliš tučným a sladkým jídlům, zařadit víc ovoce a zeleniny, během osmi hodin si stravu rozložit do pěti porcí. Ke každému jídlu je pak vhodné sníst jednu z tzv. zdravých potravin (jablka, maliny, pomeranče a citrusy, celozrnné výrobky, listová zelenina) a jednu z tzv. tučných potravin (mléko a mléčné výrobky, vejce, libové maso, fazole, luštěniny, ořechy).

 

Stačí krátké cvičení

Výhodou diety je i to, že se při ní nemusíte nijak namáhat, abyste shodila. Pokud nejste sportovní nadšenkyně, tady to nevadí. Stačí jen osm minut lehkého cvičení denně, aby se rozproudil metabolismus.

 

Příliš dlouhé hladovění dieta-osmihodinova-dieta-ii-sxc-nahled

Vypadá to snadně, kde je tedy háček? Ten tkví hlavně v době hladovění. Šestnáct hodin je hodně, je jasné, že budete mít hlad. Navíc můžete být bez energie, podrážděná, můžete mít problém se soustředěním. Máte-li zdravotní problémy, pak byste se této dietě, stejně jako jakékoli jiné, měla bez konzultace s odborníkem vyhnout.

 

Co na to odborníci?

I když patří osmihodinová dieta mezi velké hity a mnozí si ji chválí, odborníci jednohlasné nadšení nesdílí. Šestnáct hodin bez jídla je dost, takže tělo hladoví, a jakmile může jíst, dostane chuť na nezdravá sladká a tučná jídla. Navíc se v době hladovění metabolismus zpomaluje. Paradoxně se tak může stát, že někdo místo hubnutí ještě přibere. Po návratu k běžné stravě opět hrozí jo-jo efekt.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa