vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Osamělost na mateřské. Jak ji překonat?

21. října 2013

Osamělost na mateřské. Jak ji překonat?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: Osamělost přátelé mateřská dovolená miminko dítě

preventan-mimiforum-banner

Když žena na mateřské vypadne z pracovního procesu a nemá čas na své bývalé přátele, anebo od nich žije daleko, záhy se ocitne sama. Jen s dítětem a starostí o domácnost. Jen málokterý muž má totiž čas věnovat se naplno rodině. Jak překonat pocit osamění? 

Valecaps Plus

  • Doplněk stravy.
  • Přírodní tobolky.
  • Bez nežádoucích účinků a návykových látek.
  • Obsahuje rostlinné výtažky z kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis) a kozlíku lékařského (Valeriana officinalis).
  • Vysoký a garantovaný obsah účinné látky – 100 mg výtažku z kořene kozlíku lékařského.
valecaps

Doplněk stravy

Více ZDE!

„Jsem na mateřské už pět let a za tu dobu jsem přišla skoro o všechny přátele. Jsou totiž bezdětní, svobodní a mají jiné starosti. Já se ale cítím hrozně sama. Přítel je neustále v práci a já sama se dvěma dětmi. Nemám kamarádky a má rodina je několik set kilometrů daleko. Je to šílené, kolikrát mám pocit, že se zblázním,“ říká Soňa (35).

 

Cítím se strašně sama 

S osamělostí na mateřské dovolené se potýká řada žen. A to i těch, které mají v okolí rodinu a přátele. Jenže ti nemají čas, anebo mají jiné zájmy, a tak je konečný výsledek stejný – i když máte známé, jste neustále sama doma s dítětem a pomalu vám to »leze na mozek«. „Kdo si to nevyzkoušel, nepochopí. Pokud tři roky vypadnete z běžného života, jste mimo pracovní proces a na přátele nemáte čas, opravdu se ocitnete sama. A já jsem již na druhé mateřské za sebou, už šestý rok. Je to šílené. Bydlím na vesnici, nikoho tu nemám, partner je pořád v práci a já sama na vše – péči o děti, dům i zahradu. Cítím se strašně sama a nevím, jak dlouho to vydržím,“ svěřuje se Magda (31)

 

Tipy MIMIFORA:                                                      

4 tipy, jak vyzrát nad samotou na mateřské

tema-tydne-osamelost-na-materske-ii-sh-nahled -          Najít si nové známé. Pokud na vás staří známí zanevřeli, nebo prostě mají jiné koníčky, je tu jediná možnost – najít si nové přátele. Takové, kteří budou mít podobné zájmy jako aktuálně vy, nejlépe také malé děti. S nimi si budete mít co říct, můžete probírat běžné denní starosti a nebudete se cítit tak sama.

 

-          Nesedět doma, vyrazit mezi maminky. Pokud se cítíte sama, je nejhorší, co můžete udělat, sedět doma a čekat, až se partner, který je stále v práci, vrátí. Buďte aktivní, najděte si nové zájmy pro vás i pro děti. Začněte chodit do plavání pro miminka, na cvičení rodičů s dětmi, anebo vyrazte do mateřského centra. Seznámíte se s dalšími maminkami a možná si mezi nimi najdete nové kamarádky.

 

-          Udělejte si čas pro sebe. Abyste vyzrála na pocit osamělosti, potřebujete nejen vyrazit ven s dětmi, ale také si od nich odpočinout. Proto si alespoň jednou za čas vyhraďte chvíli sama pro sebe. Zařiďte si hlídání, vyrazte ven s kamarádkami, choďte cvičit, nezapomeňte si udělat radost, zajít si do kadeřnictví či si koupit něco pěkného na sebe. Hned se budete cítit lépe.

 

-          Zapojte partnera. Nejste-li svobodná matka, ale žijete s partnerem, který je stále v práci, snažte se jej i přesto do péče o dítě maximálně zapojit. Zkuste se domluvit na pravidelných chvilkách, které bude s vaší ratolestí trávit on. Vám se uleví, když veškerá tíha nebude na vás, můžete vyrazit za zábavou, anebo do víru velkoměsta. On se naopak více spřátelí se svým dítětem a pozná, že být na mateřské není vůbec snadné.


 

 


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
21:54 14.12.2013 - jahudka -

OSAMĚLOST

JÁ JSEM PŘEVÁŽNĚ CELY ŽIVOT SKORO NA MATEŘSKÉ POŘÁDNĚ PŘÁTELE JSEM JEŠTĚ NEMĚLA NIKAM NECHODÍM A VŠE MĚ JDE NA MOZEK HOLD NEMÁM PŘÁTELE ANI DNES MŮJ PARTNER

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse