vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Orální sex může ohrozit život!

11. března 2017

Orální sex může ohrozit život!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: syfilis AIDS orální sex rakovina sex

preventan-mimiforum-banner

Orální sex rozhodně není nic bezpečného. Právě naopak. Zvlášť, pokud jej provozujete s neprověřenými partnery, hrozí vážné nemoci – rakovina, syfilis či AIDS.

Orální sex je bezpečný, nemůže se při něm nic vážného stát. Myslí si většina lidí. Nemůže se při něm otěhotnět, ani nakazit nějakou chorobou, je většina z nich přesvědčena. A tak si užívají orálního milování bez zábran, ochrany a klidně s více partnery. Jenže netuší, jak tento druh sexu může být velmi nebezpečný. Dokonce umí i zabíjet! 

1. Rakovina

Orální sex může i zabíjet. Mohou za to lidské papillomaviry (HPV), které způsobují rakovinu děložního čípku. Pokud jsou muži promiskuitnější a rádi orálně uspokojují partnerky, může vir zaútočit i na ně. V tomto případě může vyvolat rakovinu krku, jícnu, hltanu. Z toho důvodu se někdy doporučuje očkování proti viru HPV i mladým chlapcům.

MIMIFORUM zjistilo:

– Orální sex je – co se vzniku rakoviny krku, hltanu a jícnu týká – mnohem nebezpečnější než alkohol a kouření.
 – Po orálním sexu s více než šesti partnery je riziko rakoviny až devětkrát vyšší.
 – Až u 72 % pacientů s oropharyngeální rakovinou (postihuje hltan, jícen, mandle a zadní část jazyka) byl nalezen viru HPV16.
 – K přenosu viru HPV do úst dochází nejčastěji orálním sexem, ale může k němu dojít i líbáním. 

2. Syfilis

Velkým omylem je domnívat se, že pohlavní nemoci při orálním milování prostě chytnout nemůžete. Není to pravda. Dobrým příkladem je syfilis. Jde o nemoc poměrně zákeřnou, protože v první fázi probíhá často bez příznaků. Po dvou až čtyřech týdnech od nakažení se objeví nebolestivý vřídek, který časem zmizí. V případě, že došlo k nákaze ústy, objeví se právě tam. Druhé stádium se projevuje únavou, zvýšenou teplotou a vyrážkou a příznaky se mohou zaměnit s chřipkou. Pokud se však na nemoc nepřijde včas, udeří fáze třetí, kdy již dochází k poškození mozku a míchy, poruchám chůze apod. Obzvlášť nebezpečná je tato nemoc v těhotenství, protože se přenáší na plod. Léčí se antibiotiky, ale je třeba na ni přijít včas, aby se obešla bez následků.

3. AIDS

Stále smrtelná choroba, která se přináší nejen při styku, ale nakazit se můžete i při orálním milování. Virem HIV se můžeme nakazit ze spermatu v ústech, a proto je jeho polykání velmi rizikovou záležitostí. Zvlášť tehdy, jedná-li se o náhodného partnera. I když s ní můžete díky dostupným antivirotikům žít řadu let, vždycky skončí stejně. Uvádí se, že na světě je zhruba 33 milionů nakažených. Pouze 4 miliony z nich dostávají antivirotika, které průběh nemoci zpomalují.

MIMIFORUM zjistilo:
Co ještě hrozí při orálním sexu

sex-a-vztahy-oralni-sex-muze-zabijet-ii-sh-nahled – Kapavka. Další z chorob, kterými se můžete při orálním milování nakazit. V tomto případě se projevuje zarudnutím a otokem sliznice úst a hltanu. Způsobuje totiž tzv. kapavkovou tonzilitidu, tedy zánět krčních mandlí. Často zůstává déle neodhalena, protože příznaky mohou připomínat angínu.
 – Hepatitida B, neboli žloutenka.
 – Opar. Původcem je vir herpes simplex, který stojí za opary rtu, ale i genitálními opary. Pokud dojde k nákaze v ústech, způsobí nevzhledné a bolestivé stomatitidy – opary uvnitř dutiny ústní.

Text: mob
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse