vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Operace očních víček: Kdy ji podstoupit?

25. dubna 2013

Operace očních víček: Kdy ji podstoupit?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: blefaroplastika víčka chirurgie operace plastika

preventan-mimiforum-banner

Na očních víčkách se často projevují první známky stárnutí. Tvoří se na nich kožní převisy, pod očima se objevují tukové váčky, což vůbec nevypadá dobře. Pro tyto potíže je tu však řešení – operace očních víček. 

OcuMax Lutein 4 Farmax

·    Obsahuje přírodní karotenoidy (lutein, zeaxanti) a bylinné extrakty (borůvka, světlík).
·    Vysoký obsah luteinu – 15mg, tj. čistého 12 mg.
·    Vhodný k dlouhodobému užívání.

ocumax-lutein-4-farmax-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Pokleslá víčka, či tukové váčky pod očima, dobře známé jako »pytle pod očima«, přebytky kůže. To jsou hlavní důvody, proč se ženy obracejí na plastické chirurgy s žádostí o operaci očních víček.  Zkušený operatér totiž umí hotové divy. Odstraní přebytečnou kůži či tukové váčky, případně i část zvětšeného okrouhlého očního svalu. Ženám pomůže nejen k tomu, aby vypadaly mladší a přitažlivější, ale také řeší jejich funkční potíže.


Nadbytečná kůže způsobuje problémy

Bolestivost očí, slzení, zhoršování vidění či bolesti hlavy. To jsou hlavní problémy, které může nadbytečná kůže na víčkách způsobit. V tom případě se doporučuje operaci neodkládat – zlepší vám totiž nejen vzhled, ale i kvalitu života.


Víčka reagují nejen na stárnutí zdravi-a-krasa-operace-ocnich-vicek-ii-sh-nahled

Na očních víčkách, která jsou velmi citlivá, se často projeví první známky stárnutí. Věkem totiž dochází ke ztrátě elasticity kůže a na víčkách se vytváří kožní nadbytky. Vliv má ale i celá řada dalších faktorů – dědičnost, typ kůže, životospráva, alergie, onemocnění ledvin apod. Pokud se problém objeví, je vhodné poradit se s lékařem a zvážit tzv. blefaroplastiku, tedy operaci očních víček.


MIMIFORUM zjistilo:
Nejzávažnější komplikace – ektropium

Jednou z nejzávažnějších komplikací zákroku je ektropium, stav, kdy dojde k přetočení víčka, anebo je spojivka odtažená od oka. Může se objevit po operaci v důsledku otoků, ale také tehdy, pokud chirurg odebere příliš kůže. Pokud se tento problém zjistí už během zákroku, doporučuje se okamžitá transplantace kůže. Objeví-li se později, transplantuje se většinou kůže zpoza ušního boltce.


Zákrok v lokální anestezii i v narkóze

Výhodou operace je, že vám vrátí zpět svěží a mladistvější vzhled, a také pomůže odstranit případné problémy, které mohla přebytečná kůže způsobit. Provádí se jak operace horního a dolního víčka samostatně, tak zároveň. Celý zákrok lze často provést pouze v lokální anestezii, které však předchází důkladná oční prohlídka. Méně často se provádí v celkové narkóze, pak je třeba absolvovat kompletní předoperační vyšetření. Pokud se operace provádí jen v místním znecitlivění, odchází se hned po zákroku domů. Během dalších čtrnácti dnů je třeba počítat s otoky a krevními podlitinami, které časem vymizí. Zhruba za dva měsíce až půl roku je vidět konečný výsledek.


MIMIFORUM doporučuje:
3 důvody, proč zákrok podstoupit

-    Pokud máte pokleslá oční víčka či pytle pod očima a vadí vám to z estetického hlediska.
-    Pokud vám přebytky kůže zhoršují vidění či způsobují jiné problémy.
-    Pokud vaše oční víčka nesou známky stárnutí a chcete opět vypadat mladší.

Text: lju
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse