vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
On mě miluje, já jeho ne.  Může cit přijít později?

10. června 2015

On mě miluje, já jeho ne. Může cit přijít později?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: cit vášeň láska vztah líbání

preventan-mimiforum-banner

Na vztah by měli být vždy dva, a tak pokud miluje jen jeden a druhý ne, je to velký problém. Může se stát, že se cit objeví, když tomu dáte čas, ale spalující vášeň nečekejte.

GingiMax

GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.

gingimax

Doplněk stravy

Více ZDE

„V mém okolí se pohybuje muž, který po mě už dlouho touží a tvrdí, že mě miluje. Je hodný, pracovitý, vím, že bych se s ním měla dobře. Jenže problém je v tom, že já ho nemiluji. Vůbec nic k němu necítím. Nechci se ho dotýkat, líbat se, dokonce se mi nechce s ním ani být. Nemám k tomu jediný rozumný důvod, je to jen můj pocit. Jenže na druhé straně nechci být sama, nejsem nejmladší a nevím, zda má cenu čekat na prince na bílém koni, anebo to zkusit a doufat, že se láska dostaví později,“ svěřuje se Irma (33).

 

Život bez lásky? Ne!

Pro každého z nás znamená láska něco trochu jiného a má jiný význam. Jsou lidé, kteří dokážou žít s někým jen proto, že ví, že se budou mít dobře a budou zajištěni. Velké city  nepotřebují. A pak jsou tací, kteří si bez citů nedovedou svůj život představit. I když dobře vědí, že by se měli řídit rozumem, nedokážou to. Láska je prostě na prvním místě.

 

Může láska časem přijít?

„Jsem už déle sama a chci to změnit. Toho pravého jsem ale zatím nepotkala. Nevím, na co čekám a zda nejsem moc náročná, protože je tu někdo, kdo by o mě stál. Řekl mi to, chová se ke mně krásně, zve mě na dovolenou, dokonce by mi i vařil a materiálně mě zajistil. Jenže je tu jedna potíž – já jeho city nesdílím. I když bych se snažila, připadám si jak Ledová královna. Necítím k němu vůbec nic. Netoužím po něm, dokonce mi ani nechybí. Myslím na něj občas jen proto, že je mi líto, že ho musím ranit. Pořád si ale říkám, zda ten cit, který potřebuji, nemůže teprve přijít. Potřebovala bych čas, avšak on mi jej dát nechce a příliš na mě tlačí,“ vypráví Sandra (37).

 

Počítat se s city nedá

Je sice pravdou, že vášeň ze vztahu časem vyprchá a velká láska může pominout, ale na druhé straně city nezmizí úplně. Pořád mezi vámi zůstane to krásné, co bylo na počátku, i když třeba v menší míře. Pokud ale cit byl jen z jedné strany, je velkou otázkou, zda se může objevit i z té druhé. Láska je nevyzpytatelná, mnohdy se objeví tam, kde bychom nečekali, a tak stát se může cokoli. Počítat se s tím ale nedá.

 

Kamarádství se může změnit v lásku sex-a-vztahy-on-me-miluje-ja-ne-ii-sh-nahled

Stará známá pravda říká, že na vztah musí být dva. A ideální je, pokud o sebe partneři vzájemně stojí alespoň v podobné míře. U jednostranných vztahů může záhy nastat problém. Ten, který je nespokojený, z něj může začít unikat a rozhlížet se jinde. Jsou ale i případy, kdy se kamarádství změní v lásku. I když pravděpodobně ne ve vášnivou a spalující. Chce to ale čas a trpělivost, a ty není snadné získat…

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co dělat, když on vás chce a vy jeho ne

-          Zamyslete se nad tím, zda si s tímto mužem vůbec dovedete představit jakýkoli kontakt. Trávit s ním čas pod jednou střechou, jít s ním na výlet, povídat si. Je-li pro vás zcela nepředstavitelné už toto, pak se do vztahu rozhodně nehrňte.

-          Přitahuje vás alespoň malinko? Dovedete si představit, že by se vás dotýkal, líbal vás, ráno se vedle vás probudil? Je-li vám to proti mysli, odmítněte ho. Pokud ne, třeba může mít vztah šanci.

-          Získejte čas. Nevrhejte se do ničeho po hlavě, když to tak necítíte.  Vysvětlete mu, že potřebujete čas. Zkuste s ním být co nejvíce v kontaktu, scházet se, ale jen tak kamarádsky, nezávazně. Možná zjistíte, že je to docela fajn muž a začne vám na něm záležet. Pokud ne, nemá cenu to protahovat a zůstávat s ním jen proto, že je vám ho líto či nechcete být sama. Láska může přijít, ale vynutit se nedá.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:57 28.09.2017 - Peta -

Přesně tak

Nemá to cenu…pokud se hned nezamilujes…ne­prijde to. Je pravda, ze kdyz se zamiluje ja…tak to hodně boli…ale byt ve vztahu bez citu není dobre, za chvili ti bude lézt na nervy a bude těžší se s ním rozejít.
08:52 18.09.2016 - Marti -

To znám

Ahoj holky , tohle velmi důvěrně znám. Je mi 42, mám děti a jsem šťastně rozvedená. V životě jsem milovala doopravdy jen jednou. Navíc přitahují samé nesprávné partnery, a když už začnu vztah, končí to tak, že se rozcházím. Jenže už mám problém, že ti bývalí partneři mne milují, nebo už to je spíš posedlost. Jeden píše uslzené maily, druhý obtěžuje po telefonu a třetí vyhledává příležitost mne potkat..Není to příjemný…zdravím a pevné nervy.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse