vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Omezte chuť k jídlu! A nemějte  stále hlad!

14. října 2015

Omezte chuť k jídlu! A nemějte stále hlad!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: uhlovodany hlad bílkoviny dieta

preventan-mimiforum-banner

Chuť k jídlu a pocit hladu ovlivňují hormony. Pokud se nám je podaří potlačit a správně zvolenou stravou jejich produkci snížit, jsme na dobré cestě se nepřejídat a méně jíst. A tedy i hubnout…

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Za vše může ghrelin. Říká se mu hormon hladu a je hlavní látkou, která podporuje chuť k jídlu. Tvoří se ve střevech a žaludku a vliv má i na růst – pocit hladu stimuluje právě vylučováním růstového hormonu. Pokud máte prázdný žaludek, je jeho hladina v krvi nejvyšší. Dalším hormonem zodpovědným za chuť k jídlu je leptin, který řídí chuť a ukládání tuku. Opačné účinky má jiný hormon, obestatin, hormon sytosti. Ten pocit hladu potlačuje. A hormony jsou v případě hladu a přejídání důležitější, než by se mohlo zdát!

Menší chuť k jídlu? Díky bílkovinám!

Nejlepší cestou, jak snížit pocit hladu, je potlačit tvorbu ghrelinu. Podle odborníků je to možné, a to poměrně jednoduše – stačí jíst dostatek potravin bohatých na bílkoviny. Ukázalo se, že ty jediné snižují jeho hladinu, tudíž zmírňují pocit hladu, a to na poměrně dlouho dobu.

Naopak nepříznivý účinek mají uhlovodany. Ty sice hladinu ghrelinu dočasně potlačí, ale pak ji prudce zvýší. Ve výsledku tak máme větší hlad než předtím. Neznamená to ale, že bychom uhlovodany měli zcela vynechat – jsou důležitým zdrojem energie, je však dobré jejich konzumaci omezit. Týká se to především sladkostí a příloh, tedy »špatných« uhlovodanů. Jednou z možností je vyzkoušet některou z diet, které jsou založeny na snížení příjmu uhlovodanů.

MIMIFORUM zjistilo:

Co jsou uhlovodany

Mezi uhlovodany patří cukry (glukóza, fruktóza a sacharóza), škroby (přílohy – pečivo, brambory, těstoviny) a vláknina. Pokud si chcete udržet štíhlou linii, výrazně omezte »špatné« uhlovodany – sladkosti, sušenky, buchty, koláče, světlé pečivo, brambůrky, tyčinky, křupky apod. Naopak »dobré« uhlovodany zcela nevynechávejte – týká se to ovoce, tmavého pečiva, celozrnné rýže apod.

Zajímavosti MIMIFORA: dieta-jak-omezit-chut-k-jidlu-1-ing

Co ještě potlačuje chuť k jídlu

● Podle odborníků aminokyselina fenylalanin. Ta v těle vytváří noradrenalin, což je přenašeč nervových vzruchů, který zlepšuje náladu a snižuje chuť k jídlu. Obsahují ho některé potraviny (např. sýry, semena, ořechy, mandle, sója, ryby), ale ve větší koncentraci jej můžete vyzkoušet v doplňcích stravy (s obsahem DL-fenylalaninu).

● Zázračná africká rostlina Hoodia gordonii je podle vědců dalším objevem, který potlačuje chuť k jídlu. A nemusíte za ní ani na jiný kontinent. Stačí si pořídit speciální sprej s jejím výtažkem a stříknete jej pod jazyk. Denní kalorický příjem dokáže snížit až o 30 %.

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse