vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Odolné skvrny z letních dobrot. Vaše tipy, jak na ně

20. června 2013

Odolné skvrny z letních dobrot. Vaše tipy, jak na ně

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: zmrzlina tráva skvrny ovoce léto

preventan-mimiforum-banner

K létu patří ovoce, zmrzlina i povalování v trávě. Jenže skvrny od nich se jen těžko odstraňují. Známe osvědčené rady, jak na to. 

Ovoce a zmrzlina k létu neodmyslitelně patří. Stejně jako válení v trávě. Jenomže právě letní dobroty a aktivity udělají na oblečení velmi rychle skvrny, kterých se nemůžete zbavit. Proto jsme zjišťovali vaše vyzkoušené tipy, co na ně pomáhá. Nejrůznější odstraňovače skvrn koupíte v každé drogerii. Některé pomůžou, jiné ne. My se ale nebudeme věnovat jim, ale spíše osvědčeným babským radám, které si maminky odzkoušely.


Tip MIMIFORA:
Žlučové mýdlo

Existuje jedna univerzální věc, na které se ženy co shodují, co se účinku na skvrny týká. A tou je žlučové mýdlo. To obsahuje volskou žluč a další látky, které pomáhají odstraňovat především skvrny od tuku, bílku a škrobu. Vyplatí se jej ale vyzkoušet na většinu skvrn, které namydlíte, chvíli necháte působit a běžným způsobem vyperete.


Zmrzlina deti-a-rodina-odolne-skvrny-z-letnich-dobrot-ii-sh-nahled

-    Skvrny od zmrzliny zmizí, když je lehce poťukáte hadříkem namočeným v benzínu nebo v bílém alkoholu. Poté vyperte běžným způsobem. Pro zvýšení účinku můžete do praní přidat přípravek na skvrny.
-    Pomáhá také, pokud na skvrnu aplikujete směs lihu a glycerinu a následně přeperete.


Ovoce

-    Obecně se na skvrny od ovoce, zvlášť od toho tmavého, doporučuje vyzkoušet citrónovou šťávu, kterou nakapete přímo na skvrnu. Pomáhá ale také, pokud oblečení před praním namočíte v teplé vodě s přidaným octem.
-    Jsou-li skvrny čerstvé, pak je můžete posypat solí, nechat působit a vyprat.
-    Čerstvé skvrny na bílém oblečení lépe pustí, když je přelijete vařící vodou. Na barevné oblečení to ale raději nezkoušejte.
-    Skvrny od jahod nejprve vyperte ve vlažné mýdlové vodě. Poté dejte oblečení do pračky.
-    Skvrny od borůvek zmizí, pokud přímo na ně aplikujete citrónovou šťávu. Necháte působit, a následně vyperete.


Čokoláda

-    Pokud máte oblečení zašpiněné od čokolády, nejprve ji odstraňte z povrchu, například nožem. Potom namočte v mléce, přeperte ve studené vodě, a nakonec v teplé mýdlové vodě. Na závěr dejte do pračky.
-    Je-li skvrna od čokolády čerstvá, pak ji můžete přetřít solným roztokem, anebo roztokem čpavku.
-    Jsou-li skvrny starší a na bílém oblečení, pak na ně funguje peroxid vodíku, kterým je potřete a vyperete.


Tráva

-    Na skvrny od trávy pomáhá líh, anebo zředěný čpavek. Aplikujte přímo na skvrnu a nechejte působit. Poté vyperte. Nikdy je nenamáčejte v horké vodě, protože ta je do oblečení spíše přivaří a nepůjdou vyprat vůbec.
-    Na skvrny od trávy funguje také citronová šťáva, kterou nakapete přímo na ni a následně vyperete.
-    Dobrým pomocníkem je i solný roztok. Rozpusťte jednu lžičku soli na sklenici teplé vody a naneste na skvrnu. Nechejte působit, a poté vymáchejte v teplé vodě.

Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse