vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Odmítám rozvod, chci ho zpět. Co teď?

25. srpna 2014

Odmítám rozvod, chci ho zpět. Co teď?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: soud Rozvod vztah děti partner

preventan-mimiforum-banner

Situace, kdy rozvod chce jen jeden z páru a druhý ho naopak odmítá, nebývají výjimečné. Pokud se s nimi druhý nesmíří, mohou vzniknout nemalé problémy a komplikace.

Q Max

· Q Max® obsahuje tělu vlastní koenzym Q10 – 30 mg.
· Garantovaná Kaneka Q10™ kvalita (japonský koenzym Q10, který se vyrábí přirozeným biologickým procesem).
· Bez nežádoucích příměsí.

 

q-max-nahled

Doplněk stravy


Více zde!

„Patnáct let jsem žila v manželství a myslela si, že nám to doma klape. Partnera jsem pořád milovala a neustále ho za vše omlouvala. Vůbec jsem netušila, že mě podvádí. Když pak přišel s tím, že se chce rozvést, byl to pro mě šok. Odmítám se ho vzdát, nechci mu podepsat žádné rozvodové papíry. Chci ho zpět, nemůžu bez něj přece žít,“ vypráví se slzami v očích Lea (41).

 

Nic jsem netušila, byl to šok!

„Nikdy bych nečekala, že to potká zrovna mě. Myslela jsem si, že žiju ve spokojeném manželství,“ líčí podobný příběh Jitka (44). „Když manžel přišel s tím, že se chce rozvést, myslela jsem, že si dělá legraci. Vůbec jsem si nevšimla, že by se něco dělo. Až pak jsem zjistila, že už tři roky má milenku. I tu bych mu ale odpustila. Rozvést se odmítám. Manžel navrhl rozvod dohodou, ale já nesouhlasím. Vím, že kdyby nám dal ještě šanci, mohlo by to dopadnout jinak. On se ale odstěhoval a na rozvodu trvá. Nevím, co dál,“ pokračuje.

 

Rozvod po řadě let

V dnešní době, kdy se každé druhé manželství rozvádí, není nic výjimečného, že taková situace potká i páry, které spolu žily řadu let. Jejich štěstí ale nebylo takové, jak se zdálo. Zatímco jeden z páru, většinou žena, partnera stále miloval a omlouval veškeré jeho chyby, druhého už vztah dávno nebavil a hledal si štěstí jinde.

 

Chce žít a já ho srážím k zemi!

„Partner mi po dvaceti letech řekl, že se chce rozvést. Prý se mnou není šťastný a neumím mu vytvořit teplo domova. Za celou dobu si na nic nestěžoval. Prý chce žít a já ho srážím k zemi. Nakonec jsem zjistila, že má jinou. Vůbec nevím, jak to vysvětlit dětem. Tatínka milují a těžko ponesou, že od nás odchází. Já bych přitom bojovala, ale jak? Co teď?,“ ptá se Agáta (42).

 

Neproste, jednejte klidně sex-a-vztahy-odmitam-rozvod-ii-sxc-nahled

Dostat se do této situace rozhodně není záviděníhodné. Když se jeden z páru pro rozvod pevně rozhodne a druhý s ním nesouhlasí, je to těžké, ale většinou už není cesty zpět. Jediné, co zbývá, je smířit se s tím, i když to bolí a vše řešit v co největším klidu. Neponižovat se, nebrečet, neprosit. Jednat s co nejvíce chladnou hlavou. Neubližovat sobě ani dětem. Naopak si zkusit vyjednat co nejlepší rozvodové podmínky.

 

Nebraňte rozvodu, nepomůžete si

Nevadí totiž, když jeden z páru rozvod odmítá. Bude to sice déle trvat, ale o všem rozhodne soud, který dvojici většinou stejně rozvede. Když však budete partnerovi schválně házet klacky pod nohy, může to dojít k tomu, že se bude mstít on vám. Třeba přes děti. A to už by mohl být pořádný problém. Vypovídejte se, uklidněte. Podle expertů trvá alespoň šest týdnů, než se nic netušící člověk s náhlým rozvodem smíří. Všechno zahojí čas. Chtít muže, který je pevně rozhodnutý vás po mnoha letech opustit, nemá cenu. Šťastná byste už nebyla, a přitom si štěstí zasloužíte.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse