vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Odmítá se se mnou líbat. Prý je to zženštilé!

12. března 2019

Odmítá se se mnou líbat. Prý je to zženštilé!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: polibky vztah můž sex líbání

preventan-mimiforum-banner

Po pár letech vztahu si často ženy stěžují na jedno a totéž – muži se s nimi přestali líbat. Přitom ony to k životu potřebují. A důvod? Někteří tvrdí, že jim to připadá zženštilé!

„Jaké líbání, takový sex,“ říká řada lidí. Jenže to zdaleka není pravda. Ve spoustě vztahů, a zvlášť těch po letech, líbání prostě nefunguje, ale sex ano. Na vině jsou většinou muži, kteří o něj nemají zájem.


Je chlap a líbat se nebude!

„Když jsme se s partnerem seznámili, nemohli jsme se jeden druhého nabažit. Líbali jsme se pořád a všude. Líbal nádherně a byla jsem v sedmém nebi. Myslela jsem si, že to tak bude stále. Pár let uběhlo a všechno je pryč. Už se nelíbáme, protože partner nechce. Řekl mi, že po takové době to není normální a že mu to připadá zženštilé. On je chlap a líbat se prostě nebude. Přitom jinak nám to doma funguje. Nevím si rady, hrozně mi to chybí,“ svěřuje se Pavlína (31).


Líbání je prý pro holky!

„Je mi třicet pryč. Nepřipadám si tak stará, abych se už nikdy nelíbala. Jenže pokud zůstanu s partnerem a budu mu věrná, asi to tak dopadne,“ popisuje podobnou situaci Ludmila (34). „Odmítá se totiž se mnou líbat. A to úplně. Došlo to až tak daleko, že už mi nedá ani pusu na přivítanou. Když jsem se ho ptala proč, řekl mi, že líbání je jen pro holky, ne pro chlapy. Že ze začátku to dělal, protože to ženský chtějí, ale on to k životu nepotřebuje. Jsem z toho v šoku. Nedovedu si představit, že bych se do smrti nelíbala,“ pokračuje.


sex-a-vztahy-odmita-se-libat-ii-sh-nahled MIMIFORUM zjistilo:
5 důvodů, proč se muži nechtějí líbat

-    Mají jiné priority, k životu to nepotřebují.
-    Připadá jim to příliš zženštilé.
-    Nepotřebují polibky jako důkaz lásky.
-    Předehra není důležitá, stačí jim sex.
-    Partnerka jim nevoní.


Proč se muži nelíbají?

Důvodů, proč se muži nechtějí líbat, je víc. Hlavním a nejčastějším je, že mají jiné životní priority a k životu to nepotřebují. Ze začátku vztahu se líbají, protože se to od nich očekává, navíc mezi partnery funguje jiskření a vzájemná přitažlivost. I když si to ženy nechtějí připustit, může být důvodem i to, že partnerka prostě přestane vonět – a to doslova. Zápach z úst, třeba v důsledku nějakého onemocnění, může být vážný problém, který učiní líbání přítrž. Vadit může i nelibá vůně cigaret, pokud je partner nekuřák.


Buďte aktivní. Líbejte vy!

Pokud se dostanete do situace, že se s vámi partner přestane líbat, otevřeně se ho zeptejte proč. Pravděpodobně zjistíte, že polibky k životu nepotřebuje a vůbec nechápe, že vy ano. Je-li však příčina jiná a půjde odstranit, máte šanci, že se k líbání ve vztahu zase brzy vrátíte. Není-li partner na polibky, pak je zkuste zapojit alespoň jako součást milování.  Buďte aktivní sama, nečekejte, až vás políbí on. Dočkat byste se totiž nemusela vůbec.

Text: asm
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse