vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Oddělené Vánoce. Jak je zvládnout, když jsou děti u vašeho ex

20. prosince 2013

Oddělené Vánoce. Jak je zvládnout, když jsou děti u vašeho ex

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Střídavá péče otec Štědrý den Rozvod Vánoce děti

preventan-mimiforum-banner

Sama na Vánoce bez dětí. To je jedna z nejhorších nočních můr většiny žen. A může se to stát velmi snadno. Stačí, když děti musejí být na svátky u bývalého partnera.

Vánoce jste vždycky trávila v rodinném kruhu, jenže letos je všechno jinak. Děti si bere váš bývalý partner a vy poprvé zůstanete na svátky sama. Jak to zvládnout a neupadnout do depresí? 

 

1. Den jako každý jiný

I když to nebude snadné, zkuste nemyslet na to, že jsou svátky a Štědrý den zkuste prožít tak, jako jiné dny. Jděte se projít do města, dopoledne se podívejte po obchodech, dejte si svařené víno, doma si pusťte komedii, udělejte si dobré jídlo a odpočívejte. Jste-li bez dětí celé svátky, zvažte, zda potřebujete mít stromeček – mohl by vám atmosféru v době Vánoc ještě více připomínat a smutně vás naladit.

 

2. Posuňte si Štědrý den

Zůstáváte-li sama na vánoční svátky, na nadílku asi nebudete mít ani pomyšlení. Při vzpomínce na rozzářené dětské oči by vám jen vhrkly slzy do očí. Proto se neřiďte daty v kalendáři a připravte si Štědrý večer se vším všudy na den, kdy zase budete s dětmi. Je jedno, že bude o pár dní později. Připravte večeři a nadílku tak, jak jste zvyklí. Jen změňte den na ten, kdy budete všichni pohromadě. Za štěstí v dětských očích to určitě stojí.

 

3. Připravte party pro osamělé

Nejhorší, co můžete udělat, když se ocitnete sama na svátky, je truchlit a pít na žal. Dobrý nápad ale není ani vyrazit do společnosti, kde uvidíte spoustu šťastných párů pohromadě. Máte-li více přátel, kteří jsou sami, je tu ideální řešení. Domluvte se a připravte speciální štědrovečerní večírek pro osamělé. Přijít mohou jen ti, kdo jsou sami – bez partnerů či dětí. Uvidíte, že na osamělost záhy zapomenete.

 

Anketa MIMIFORA:

Čekají vás Vánoce o samotě? Jak se s tím vyrovnáváte?

 

Marie (38): „Loni jsem se opila, byla to chyba.“sex-a-vztahy-nesnasim-vanoce-i-sh-nahled

„Takové Vánoce jsem zažila loni a byly pro mě nejhorší. Děti musely k bývalému manželovi, i když nechtěly, já brečela a rvalo mi to srdce. Na Štědrý večer jsem se doma opila. Byla jsem mimo a strašně to prožívala. Dnes vím, že to byla chyba. Měla jsem se sebrat, jít bavit a dětem připravit krásné Vánoce na další dny. Příští rok mě Vánoce o samotě asi opět čekají, tak už vím, co udělám. Užiju si ten den na maximum.“

 

Anděla (42): „Bez večírku u kamarádky bych to nezvládla.“  

„I přes můj nesouhlas a fakt, že to dcera špatně snáší, máme s expartnerem střídavou péči. Letos vychází Vánoce tak, že bude dcera u něj. Už měsíc z toho mám deprese a jsem úplně vedle. Nechala jsem si dokonce předepsat prášky na uklidnění. Vánoce pro mě moc znamenají a vždycky jsem je chtěla trávit v kruhu rodiny. Dcerka k otci chodí nerada a pláče, že chce být se mnou. Naštěstí kamarádka, která je taky sama, naplánovala společný večírek ještě s několika známými. Moc se na to těším, jinak bych to nezvládla.“

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse