vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Oční vady: Škodí lyžařům i řidičům

4. února 2014

Oční vady: Škodí lyžařům i řidičům

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: řidič zrak lyžování Sport oči vady

preventan-mimiforum-banner

Lyžařům, bruslařům a samozřejmě řidičům mohou oční vady způsobit nemalé potíže. A mohou dokonce ohrozit jejich život! 

OcuMax Lutein 4 Farmax

·    Obsahuje přírodní karotenoidy (lutein, zeaxanti) a bylinné extrakty (borůvka, světlík).
·    Vysoký obsah luteinu – 15mg, tj. čistého 12 mg.
·    Vhodný k dlouhodobému užívání.

ocumax-lutein-4-farmax-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Každý třetí člověk u nás má podle odhadů se zrakem problémy a trpí někerou z očních vad. Ne každý to však hned řeší u lékaře a ukázněně nosí brýle či čočky. Jsou ale i tací, co brýle odkládají při sportech, protože jim prostě překážejí. Jenže si vůbec neuvědomují, jaké problémy mohou způsobit – sobě i svému okolí.

 

Brýle a problémy na svahu

Ze zimních sportů řeší majitelé brýlí asi nejvíce lyžování. Při jízdě na sjezdovce je třeba dobře vidět kolem sebe, mít přehled o terénu i o tom, kdo jede kolem vás. A to může být problém, pokud špatně vidíte, ale i v případě, že jezdíte s brýlemi. Ty mnohdy dobře nesedí pod lyžařskými brýlemi, navíc se zamlžují, a tak mohou vážně ohrozit bezpečnost. V případě pádu navíc mohou oko poranit. Ideální však nejsou ani kontaktní čočky – v mrazu a větru totiž může být oko jejich nositele nepříjemně podrážděné a suché, a to opět ohrožuje bezpečnost a bere radost ze sportu.

 

Speciální brýle, anebo laser

Řešením pro ty, kdo se zimním sportům intenzivně věnují, mohou být speciálně upravené sportovní brýle. Ještě pohodlnější variantou je laserová oční operace, při níž vás lékaři mohou dioptrií zcela zbavit.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Pozor na skleněné brýle

Nosíte-li skleněná skla v brýlích, pak pozor na zimní sporty. Kromě lyží je tu rizikovým sportem i bruslení. Pády jsou časté a střep z brýlí může oko vážně poranit, a to i trvale. To samé platí o snowboardu, kde mohou díky skleněným brýlím vzniknout vážné úrazy oka a obličeje.

 

Špatný zrak ohrožuje i řidiče.

Nejen ty, kdo se věnují zimním sportům, ale ohrožují oční vady. Velké potíže můžou způsobit také řidičům a vážně ohrozit na životě nejen je, ale i ostatní. 90 % informací totiž vnímáme zrakem, a pokud ten na silnici nefunguje, je tragédie na světě. I přesto mnoho lidí usedá za volant s tím, že nevidí dobře.

 

Zranění v autě – od brýlí i čoček zdravi-a-krasa-ocni-vady-ii-sxc-nahled

Až 40 % lidí trápí také zhoršené vidění za špatných světelných podmínek. To je další potíž, která může ohrozit nejen je, ale i okolí. V tomto případě je nezbytné usednout za volant s brýlemi, i když ty také nemusejí být nejlepším řešením. V případě nehody totiž hrozí opět poranění oka o roztříštěné sklo brýlí. A zranění hrozí i od kontaktních čoček! Záchranáři se totiž setkali s nejedním případem, kdy bylo třeba z oka vytáhnout roztrhané kontaktní čočky. Stejně jako u lyžařů je u těch, kteří tráví hodně času za volantem, lepší zvážit možnost laserové operace očí a odstranění oční vady.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse