vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Očista v novém roce: Čistíme tělo od nikotinu a alkoholu

2. ledna 2014

Očista v novém roce: Čistíme tělo od nikotinu a alkoholu

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: nikotin očista rakovina alkohol detoxikace

preventan-mimiforum-banner

Jak snadno zbavit tělo škodlivin, které se v něm usadily během minulého roku? Přinášíme pár snadných rad, jak na to. 

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Nejen díky vánočním svátkům a oslavám přelomu roku dostalo tělo velký přísun škodlivin, na které mnohdy není připravené. V novém roce je ten správný čas dopřát mu očistu a oprostit ho od alkoholu, nikotinu a dalších škodlivin.

 

Zákeřný alkohol

Odstraňuje zábrany a pocity úzkosti, zvyšuje sebevědomí. Působí podobně jako některé drogy – například kokain a amfetaminy. Právě proto je alkohol často vyhledáván ve chvílích, kdy řešíme vážné problémy, stres a upadáme do depresí. Od těchto pocitů totiž dokáže krátkodobě pomoci. Jenomže – příliš častá konzumace alkoholu škodí. Ničí játra, poškozuje mozek a nervy, a dokonce může vést i ke vzniku některých druhů rakoviny. U žen, které si dopřávají alkoholu nadmíru, je prokázán častější výskyt rakoviny prsu.

 

Dehet vede k rakovině zdravi-a-krasa-ocista-v-novem-roce-ii-sh-nahled

Závislost způsobuje nejen alkohol, ale i nikotin. Jde totiž o návykovou psychoaktivní látku, která člověka nutí kouřit za každou cenu. Cigareta dokáže člověka sice nabudit a stimulovat, ale zároveň si je třeba uvědomit, že jedna cigareta obsahuje přes 4 000 chemických látek, z nichž mnohé z nich jsou jedovaté. Mezi ně patří nikotin, čpavek, arzen, oxid uhelnatý, butan, kyanovodík, toluen, aceton, metanol ad. Při kouření vdechujeme i dehet, který sám o sobě obsahuje 43 látek, které způsobují rakovinu.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak očistit tělo od alkoholu a cigaret

 

-          Přestat pít a kouřit. Základní pravidlo, které se však vyplatí dodržet. Chcete-li tělo od škodlivin očistit, vyplatí se vzdát se jich. Alespoň dočasně. Bez toho aniž bychom se zdánlivých pochutin vzdaly, tělo neočistíme.

 

-          Pít vodu. Přestat pít alkohol je samozřejmostí, ale pitný režim je třeba dodržovat. Voda je totiž nezbytná pro to, aby vyplavila nežádoucí jedy z těla. Zapomeňte na slazené perlivé limonády. Voda a neslazené čaje by měly mít přednost

 

-          Cvičit. Další věcí, na kterou bychom při očistě neměli zapomínat, je pohyb. K tomu, aby se povzbudil krevní oběh a tělo spalovalo škodliviny, je zapotřebí nejen abstinence, ale také pohyb. Sportujte a hýbejte se a uvidíte, že vám rázem bude lépe.

 

-          Pít kopřivu. Výborná pro očistnou kúru je kopřiva. Čistí totiž nejen krev, ale i játra. Abyste tělo zbavila škodlivin, doporučuje se pít třikrát denně šálek kopřivového odvaru po dobu dní.

 

-          Chodit do sauny.  Další způsob, jak se zbavit škodlivin z těla. Sauna je navíc skvělá také na posílení imunity a proti stresu. Je ale třeba do ní chodit pravidelně a nevzdávat to hned na poprvé. Důležité je společně se saunou dodržovat pitný režim.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
13:33 05.03.2014 - buba -

Bez nadpisu

já si dělám takovou mini očistu vlastně každý den. Ráno piju na lačno šťávu z půlky citrónu v teplé vodě. Je to perfektní na nastartování metabolismu po ránu. Taky beru probiotika biopron. Nedávno jsem si pořádně četla na co všechno zabírají a taky psali, že se dají použít na detoxikaci nebo pročištění organismu. Případně je na pročištění výborný i ostropestřec

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse