vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nový rok: Takto se slaví ve světě!

1. ledna 2014

Nový rok: Takto se slaví ve světě!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: přípitek předsevzetí Nový rok oslavy svět

preventan-mimiforum-banner

Nový rok nevítají všude bujarými oslavami se sklenkou šampaňského v ruce. Každá země má jinou tradici a na příchod dalšího roku se dívá jinak. Například v Dánsku se tradičně rozbíjí porcelánové nádobí.

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled

Zatímco u nás provázejí Nový rok bujaré oslavy, alkohol teče proudem a v jídle se lidé nešetří, ve světě se mnohdy další rok vítá jinak. Zde je malý přehled.

 

Rakousko

U našich sousedů jsou oslavy velice podobné. Provází je ohňostroje i bujaré veselí, hodně jídla a alkoholu. Novému roku pak vládne vídeňský valčík i některé tradice. Největší událostí je tradiční novoroční koncert vídeňských filharmoniků, který přenášejí televize do desítek zemí světa. V některých oblastech lidé lijí olovo a darují si drobné talismany, například prasátka pro štěstí, anebo čokoládové figurky.

 

Španělsko sex-a-vztahy-novy-rok-jak-se-slavi-ve-svete-ii-sxc-nahled

Ve Španělsku je tradicí sníst o půlnoci dvanáct kuliček hroznového vína. Přesně tolik, kolik odbije zvon znějící z madridského náměstí Puerta del Sol, který přenáší televize i rozhlas. To jim má zaručit štěstí v novém roce. Každá snězená kulička má přinést štěstí na jeden konkrétní měsíc a má se sníst vždy s úderem zvonu před půlnocí.

 

Francie

Silvestrovské oslavy bývají ve Francii velkolepé, zvlášť v Paříži, kde lidé vyrážejí do ulic a sledují nádherné ohňostroje. Řada lidí vyráží do restaurací na speciální novoroční menu. Šampaňské teče proudem, nechybí vyhlášené speciality. Doma se peče speciální koláč, do kterého se zapéká jedna fazole. Kdo ji najde, vyhrává a ostatní jej musí během oslav poslouchat.

 

Řecko

V Řecku slaví první den v roce v rodinném kruhu a na stole nesmí chybět speciální pečivo. To se peče z chlebového těsta a zapékají se do něj různé předměty. Kdo je najde, měl by být další rok šťastný. Na Nový rok se velmi těší i děti. Dostávají totiž drobné dárky. Ty naděluje svatý Vasil, patron Řecka, a to do bot u krbu či u kamen. Zajímavou tradici pak věřící dodržují 6. ledna, kdy začíná pravoslavný Nový rok. Skokem do vody slaví Ježíšovo pokřtění a Zjevení Páně. Tento akt má ještě jeden význam – zahnat démony.

 

Dánsko

Zajímavý zvyk na Nový rok mají v Dánsku. Celý rok shromažďují nepotřebné porcelánové nádobí, a to má jen jeden důvod – rozbít je. Ovšem ne u sebe doma, ale před domy přátel. Traduje se, že ten, kdo bude mít před domem největší hromadu střepů, bude mít v celém roce největší štěstí.

 

Rumunsko

I v Rumunsku dodržují na Nový rok tradice, které jim mají přinést štěstí. Na ulicích potkáte děti s novorozenými jehňátky. Pokud si je pohladíte, máte mít podle tradice zaručeno štěstí na celý rok. Není to ale jen tak – dětem musíte dát nějaký drobný obnos. Rumuni také věří, že na Nový rok mají zvířata schopnost mluvit lidskou řečí. Slyšet ji ale nechtějí. Říká se, že ten, kdo by ji náhodou zaslechl, bude mít celý nadcházející rok smůlu.

 

Čína

Oslavy Nového roku jsou v Číně nejvýznamnějším svátkem. Neslaví se však prvního ledna, ale začátek spadá do období mezi 21. lednem a 21. únorem. Je určený astronomicky – nastává s druhým novým měsícem po zimním slunovratu. Původ čínského Nového roku je spojen se starodávnou příšerou Nian, která ohrožovala zemi každý Nový rok a požírala venkovany. Jediné, co ji zahnalo, byly ohňostroje. Odtud tedy pochází i jejich tradice. Oslavy Nového roku se však neomezují na jeden den, ale rovnou na patnáct. Ke každému z nich se váže nějaká tradice. Například první den se nesmí jíst maso, protože byste se mohla připravit o dlouhý a šťastný život. Celé oslavy jsou ve znamení rodiny, která jej tráví spolu.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse