darkove-baleni

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
  • 10. ledna 2018

    Partner chce dítě. Ale svatbu ne!

    Většina mužů se do manželství příliš nehrne. Když ale mají přijít děti, vnímá to mnoho žen jako pro

  • 5. ledna 2018

    Je líbání nevěra?

    Na otázku, zda je líbání nevěra či nikoli, se názory různí. Jak se na to dívají naše čtenářky? Co p

Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Fenomén: Nakupování na Facebooku

4. prosince 2016

Fenomén: Nakupování na Facebooku

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: počítač Facebook Nákupy oblečení internet

preventan-mimiforum-banner

Mezi maminkami se objevil hit – nakupování na Facebooku. Ve skupinkách na oblíbené sociální síti se to totiž krásným oblečením jen hemží. 

Nakupování na internetu je stále populárnější. Je snadno dostupné, rychlé a pohodlné. Nemusíte ani vytáhnout paty z domu, a přitom nakoupíte celou výbavu. Nejen e-shopy se však těší velké popularitě. Mezi maminkami totiž letí nový hit – nakupování na Facebooku.

Nakupování ve skupinách

Je to jednoduché. Stačí si vytvořit profil na Facebooku, najít si některou ze skupinek, přidat se do ní a už můžete nakupovat. Obchůdků a bazárků je totiž na této nejoblíbenější sociální síti nepočítaně. Velmi snadno tak můžete nejen nakoupit nové i použité zboží, ale také prodat to, co se vám doma nehodí, anebo oblečení, ze kterého dítě vyrostlo.

Zkušenosti s Facebookem tema-tydne-nakupovani-na-facebooku-i-sh_small

„Nakupuju na Facebooku pravidelně. Jsem v několika skupinkách, kde si můžu objednat krásné oblečení pro děti. Většinou jde z Číny, ale je nesrovnatelné s tím, co koupíte tady na stánku. Samozřejmě, že ne všechno je dokonalé, ale já jsem spokojena. Věci, které jsem si takto nakoupila, jsou kvalitní, drží barvu a tvar a je to něco, co tu nemá každý, a tak jsou děti originální,“ mluví o svých zkušenostech s facebookovými nákupy Kristýna (28).

Nákupy a diskuze v jednom

Nákupům na Facebooku propadají většinou ženy, a nejčastěji maminky na mateřské. Sdružují se v nejrůznějších skupinkách, kde nejen nakupují, ale také diskutují o všem možném – o oblečení, dětech, výhodných nákupech, ale i o vztazích a mužích. „Jsem s malým doma a mám celkem dost času. Na Facebooku jsem skoro pořád. Baví mě, že můžu nakupovat, ale i to, že si s holkama popovídáme. I když se osobně neznáme, mám pocit, že jsme kamarádky, a tak se můžeme se vším svěřit. To bych v e-shopu nezažila,“ hodnotí klady nákupů na Facebooku Magda (26).

MIMIFORUM zjistilo:

Druhy skupin na Facebooku

Na Facebooku najdete tři typy skupin – otevřená, uzavřená či tajná. Obsah otevřené skupiny je viditelný každému návštěvníkovi, kdokoli se může přidat či přidat někoho dalšího. Co si členové píší, je veřejně viditelné. Prodejní skupinky jsou však většinou uzavřené či tajné. U první z nich je obsah viditelný jen členům a administrátor skupiny musí schválit přidání nového člena. U tajné skupinky je to složitější. Jen tak se do ní nedostanete, musí vás někdo přidat a administrátor schválit. Má to ale ještě háček – sama si ji nedohledáte, neuvidíte její obsah ani existenci, dokud se nestanete členem. Členství pak není vidět ani v profilech uživatelů.

Jak funguje nakupování

A jak to celé funguje? Jednoduše. Jakmile se stanete členkou nějaké skupiny, můžete začít nakupovat. Svůj zájem o zboží píšete většinou pod fotku, ve skupinkách, kde je oblečení na objednávku, často do vytvořeného dokumentu. V mnoha případech se věci objednávají po balících různých velikostí, a jakmile dojde k jejich zaplnění a většinou i zaplacení, putuje balík z Číny k nám. Počítat je třeba však s minimálně třítýdenní dobou dodání. Než však objednáte, zjistěte si reference. Zboží se platí předem, a tak nakupujte jen v ověřených skupinkách.

Tip MIMIFORA:

Pokud prodáváte sama, vložte si do bazárku fotku věci s popisem, a jakmile se objeví zájemce, napíše k fotce a vám se zobrazí upozornění. Pokud prodáváte, odešlete zboží až po připsání částky na účet. Jinak se může stát, ne už neuvidíte peníze, ani věci.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa