vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Novoroční předsevzetí: Tohle o něm nevíte!

2. ledna 2014

Novoroční předsevzetí: Tohle o něm nevíte!

Kategorie: , Připojené tagy: blog novoročenka předsevzetí Nový rok Silvestr

preventan-mimiforum-banner

Předsevzetí si dává až 64% lidí, ale jen čtvrtina jej vyplní. Kromě předsevzetí patří ale k tradicím Nového roku i zasílání novoročenek.

Novoroční předsevzetí si rok co rok dává 64 % lidí, ale jen čtvrtina z nich je také splní.  Většina skončí dřív, než se dočká vytouženého výsledku. Přijde totiž na to, že předsevzetí, které si dala, je nereálné a není v jejich silách ho splnit. A tak na ně hodně rychle zapomene.

 

Předsevzetí není novinka

Novoroční předsevzetí není žádnou novinkou posledních let. Něco podobného znali už staří Egypťané, kteří si symbolicky dávali posvátného brouka Skarabea, který jim měl v novém roce přinést štěstí.

 

Silvestrova tradice

Tradice novoročních předsevzetí, tak jak je známe dnes, je ale pozdější. Zpočátku měla podobu bilancování nad starým rokem a přání, aby ten nový provázely samé úspěchy. A to v den, kdy zemřel papež Silvestr I. v roce 335. Bylo to právě 31. 12.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Tradiční novoročenky

K tradicím nového roku patří i posílání novoročenek. Jedna z prvních se údajně objevila už v roce 1499 a na svědomí ji má malíř Albrecht Dürrer. Šlo o obrázek Jezulátka, které drží v ruce zeměkouli. Tištěné papírové novoročenky se pak začaly posílat v 19. století. První série prý pochází ze Skotska a datuje se do roku 1841.

 

Tipy MIMIFORA:

3 rady, jak dodržet předsevzetí

1. Zveřejněte předsevzetí

Mnohem větší motivaci k plnění předsevzetí budete mít tehdy, pokud jej zveřejníte. Řekněte přátelům a rodině, co máte v úmyslu. Napište to na Facebook, aby o tom vědělo co nejvíce lidí. Když se vás ostatní budou ptát, jak pokračujete, budete se chtít pochlubit. Vysvětlovat všem, že jste nevydržela a neměla pevnou vůli, je nepříjemné a moc se vám do toho chtít nebude. Je tak větší šance, že vytrváte.

 

2. Odměňte se deti-a-rodina-novorocni-predsevzeti-ii-sh-nahled

Motivace je důležitá víc, než se zdá. Pokud si slíbíte odměnu za to, že své novoroční předsevzetí splníte, půjde vám to lépe od ruky. Mělo by jít o něco, po čem opravdu toužíte. Například dovolená u moře, když se vám podaří zhubnout do plavek. Anebo alespoň wellness víkend ve dvou.

 

3. Pište si blog

Stačit vám bude i obyčejný deníček, ale v době internetu si rovnou můžete psát blog. Svěřujte se se svými pocity, s tím, jak si předsevzetí plníte. Diskutujte s ostatními, kteří mají podobnou zálibu, povzbuzujte se na zájem. Pokud budete mít spřízněnou duši, která bude hubnout, cvičit, anebo přestane kouřit s vámi, i když jen virtuálně, půjde vám to lépe od ruky.

 

Text: mob

Foto: Shuttestock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse