vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Novoroční předsevzetí: Tato si dáváme nejvíce!

5. ledna 2015

Novoroční předsevzetí: Tato si dáváme nejvíce!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: předsevzetí Nový rok cvičení kouření hubnutí

preventan-mimiforum-banner

Přes 64 % lidí si dává novoroční předsevzetí. Jaká jsou ta nejčastější a proč se většinou nevyplní? 

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Nový rok a předsevzetí k sobě neodmyslitelně patří. Řada lidí, kteří si ho dávají, ale nakonec nic nedodrží. Proč a jaká předsevzetí si dáváme nejčastěji?

 

Zhubnu

Jednoznačně nejčastější novoroční předsevzetí. Až 50 % lidí z těch, kteří si předsevzetí dávají, chce hubnout. Problém ale je, že jen málokomu toto odhodlání vydrží. Podle odborníků je to proto, že předsevzetí jsou často nereálná, a tak vlastně vůbec splnit nejdou. Proto doporučují dávat si jen taková, která můžeme splnit, a to pozvolně a systematicky. Neslibujte si: »Zhubnu 20 kg«, ale raději »Budu hubnout«. Vydržte a postupujte pomalu. Výsledky brzy uvidíte sama.

 

Přestanu kouřit

Další velmi časté předsevzetí. Kdy jindy odstranit tento zlozvyk, který ničí zdraví a leze do peněz, než v novém roce! Stejně jako ostatní předsevzetí je ale mnohdy předem odsouzeno k nezdaru – méně než 25 % lidí totiž své novoroční přání splní. S kouřením to není snadné – chce to pevnou vůli a vytrvalost.

 

Tip MIMIFORA:

Zkuste ušní akupunkturu!

Je prokázáno, že spoustě kuřáků pomohla s odvykáním ušní akupunktura. V tomto případě se do ušního boltce zapíchnou čtyři malé jehličky a nechají se zde týden. Poté se vymění, a opět se ponechají sedm dní. Je ověřeno, že stimulací specifických bodů je výrazně podpořena vůle přestat kouřit, modifikuje se chuť tabáku a hlavně je potlačen neklid spojený s odvykáním kouření.

 

Budu cvičit

To je sice chvályhodné, ale pokud jste časově maximálně vytížená, anebo se vám prostě nechce, nedonutí vás k pravidelné pohybové aktivitě žádné předsevzetí. Chce to jinou motivaci – třeba tu, že se budete chtít někomu líbit. Pokud víte, že jde pro vás samotnou o nereálné přání, zkuste si najít kamarádku, se kterou budete chodit cvičit – ve dvou se to totiž mnohem lépe táhne.

 

Začnu jíst zdravě! tema-tydne-novorocni-predsevzeti-ii-sxc-nahled

Pokud by to byla pravda, vaše tělo by to nepochybně ocenilo. Jenže jen málokdo, kdo se rozhodne jíst zdravě, skutečně vytrvá. Zjistí totiž, že zdravá strava je náročnější pro peněženku, navíc vynechat fast foody může pro někoho být velmi omezující. Pokud se pro zdravou stravu rozhodnete, zjistěte si předem informace na internetu, ujasněte si, co by tvořilo váš jídelníček. Najdete tu cestu, která vám bude vyhovovat – a budete jí moct dodržet. Žít zdravě dva týdny, a pak opět sklouznout do stereotypu, totiž nemá cenu.

 

Tip MIMIFORA:

Vytrvejte 66 dní!

Britští experti radí vydržet při plnění předsevzetí přesně 66 dní a nevzdávat to dříve. To je totiž průměrná doba, kdy si tělo může na novou činnost či stav zvyknout. A pokud vytrváte, máte velkou šanci, že nad svým novoročním předsevzetím tentokrát vyhrajete.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse