vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Novoroční předsevzetí: Proč si je dáváme a jak je plníme?

2. ledna 2012

Novoroční předsevzetí: Proč si je dáváme a jak je plníme?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: předsevzetí Nový rok kouření hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Většina z nás si na začátku každého nového roku dává předsevzetí. Chce zhubnout, přestat kouřit, trávit víc času s rodinou, anebo začít šetřit. Většina z nich ale skončí tak rychle, jak začala. Je jen málo těch, kdo svá předsevzetí skutečně splní.

GingiMax

GingiMax je určen osobám se zhoršeným průtokem krve v cévách, především pak v centrální nervové soustavě a končetinách. Dále osobám s extrémní psychickou zátěží a zvýšenými nároky na duševní výkonnost a koncentraci, seniorům k udržení psychické kondice a vitality, při poruchách paměti, snížené schopnosti soustředění, hučení v uších, závratích, bolestech hlavy nebo při pocitu studených rukou a nohou.

gingimax-90-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 


Diskutujte: Jaká si dáváte novoroční předsevzetí?


„Každý rok si dávám stejné novoroční předsevzetí, že začnu chodit cvičit, vytvaruji si postavu a zhubnu. Koupím si permanentku do fitka, nebo na aerobik, ale dopadne to vždycky stejně – vydržím to maximálně čtrnáct dní a končím. Nemám na cvičení chuť, sílu, ani náladu. Vadí mi, jak se na mě dívají ostatní, připadám si proti nim neschopná. Po pár lekcích už mě tam nikdo nedostane a permanentku daruji kamarádce. A tak je to pořád dokola. Nevím, jak se donutit vydržet a předsevzetí splnit,“ popisuje svůj případ Marcela (31).

50 % lidí chce hubnout

● 64 % lidí si dává novoroční předsevzetí.

● Novoroční předsevzetí se podaří splnit méně než 25 % lidí.

● 78 % lidí, kteří předsevzetí nesplní, se snaží najít co nejvíce nejrůznějších důvodů, proč se jim nedařilo.

● 50 % lidí z těch, kteří si dávají předsevzetí, chce zhubnout.

Proč neplníme předsevzetí? Jsou nereálná!

Hlavním důvodem, proč předsevzetí nedokážeme splnit, je jejich nereálnost. Když si dáte za cíl, že budete denně dvě hodiny cvičit, a hned druhý den zjistíte, že na to nemáte čas ani sílu, přestanete. Stejně tak pokud si slíbíte, že rychle zhubnete dvacet kilo, anebo ze dne na den přestanete kouřit, anebo pít. Za pár dnů ovšem přijdete na to, že se hladovka, či úplná abstinence, nedá vydržet a s předsevzetím skončíte ještě dřív, než jste jej vlastně začala plnit.

Vše plňte pozvolna a odměňujte se tema-tydne-novorocni-predsevzeti-1-ing

Proto odborníci radí – dávejte si pouze taková předsevzetí, která jste schopna splnit. Je předem jasné, že během měsíce neshodíte dvacet kilo, ale vaším cílem může být hubnutí jako takové. Vydržte a za viditelné výsledky se odměňujte. Systém odměn si můžete stanovit předem. Jakmile shodíte pět kilogramů, koupíte si něco nového na sebe. Za každé další kilo si pak stanovte nějakou maličkost, kterou si dopřejete.

Vydržte 66 dní

Abyste novoroční předsevzetí mohla splnit, je důležitá vytrvalost a pevná vůle. Když se hned první dny nebude dařit, nesmíte to vzdát a hned hodit za hlavu. Britští experti dokonce radí vydržet přesně 66 dní. To je totiž průměrná doba, kdy si tělo může na novou činnost či stav zvyknout. A pokud vytrváte, máte velkou šanci, že nad novoročním předsevzetím vyhrajete.

MIMIFORUM zjistilo:

Jaká jsou nejčastější novoroční předsevzetí?

● Zhubnu.

● Přestanu kouřit.

● Budu pravidelně cvičit.

● Budu jíst zdravěji.

● Začnu šetřit a najdu si lépe placenou práci.

● Nebudu pít alkohol.

● Budu se více věnovat rodině.

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse