vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Novoroční předsevzetí: Jaká si dáváme nejčastěji?

30. prosince 2013

Novoroční předsevzetí: Jaká si dáváme nejčastěji?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: předsevzetí Nový rok Silvestr kouření hubnutí

preventan-mimiforum-banner

Nejčastější předsevzetí, jaké si do nového roku dáváme, je jednoznačně zhubnout. Většina ale své přání nedotáhne do konce. Proč? A jaká předsevzetí si ještě dáváme?

Přichází další rok a s ním i tradiční novoroční předsevzetí. Podle průzkumů si je každoročně dává 64 % lidí, ale méně než čtvrtině z nich se je podaří dodržet.

 

Proč neplníme předsevzetí? Jsou nereálná!

Důvodů, proč předsevzetí nedotáhneme do cíle, je hned několik. Hlavní z nich je, že jsou často nereálná. Řeknete si, že zbohatnete, ale práci máte mizerně placenou a ještě jste ráda, že ji vůbec máte. Přijít k penězům prostě nemáte kde. To samé se stane, pokud si slíbíte, že za měsíc zhubnete patnáct kilo, anebo ze dne na den přestanete kouřit. Za pár dnů ovšem přijdete na to, že se hladovka, či abstinence nedá vydržet a s předsevzetím skončíte ještě dřív, než jste jej vlastně začala plnit.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jaká jsou nejčastější novoroční předsevzetí?

– Zhubnu.

– Přestanu kouřit.

– Budu pravidelně cvičit.

– Budu jíst zdravěji.

– Začnu šetřit a najdu si lépe placenou práci.

– Nebudu pít alkohol.

– Budu se více věnovat rodině.

 

Hlavní předsevzetí: Zhubnout

Nejčastější předsevzetí vůbec, které si do nového roku dáváme, je zhubnout. Podle průzkumů si jej klade polovina všech, co si na předsevzetí protrpí. A tak se po novém roce začínají plnit posilovny, stránky na internetu s dietami zažívají nápor a vypadá to, že se na to všichni vrhli s vervou. V únoru je však vše většinou jinak. Nával ve fitness centrech opadne a vše se vrací do starých kolejí.

 

Neupřesňujte, formulujte obecněji  tema-tydne-novorocni-predsevzeti-ii-sh-nahled

Odborníci v případě předsevzetí radí – dobře si je promyslete a nikdy si nedávejte takové, které nemůžete splnit. Dvacet kilo za měsíc nezhubnete, k velkým penězům hned nepřijdete, když nemáte kde. Proto je lepší předsevzetí formulovat obecněji – zhubnu, přestanu postupně kouřit, budu cvičit apod. Tak je mnohem větší šance na to, že se vám nakonec splní. Dobré je také motivovat se nějakou osobní odměnou.

 

Tip MIMIFORA:

Vydržte 66 dní!

Pro splnění předsevzetí je důležitá vytrvalost a pevná vůle. Když se hned první dny nebude dařit, nesmíte to vzdát a hned hodit za hlavu. Britští experti radí vydržet přesně 66 dní. To je totiž průměrná doba, kdy si tělo může na novou činnost či stav zvyknout. A pokud vytrváte, máte velkou šanci, že nad novoročním předsevzetím konečně vyhrajete.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse