vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Novoroční předsevzetí: 5 rad, jak je dodržet

1. ledna 2017

Novoroční předsevzetí: 5 rad, jak je dodržet

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: předsevzetí Nový rok cvičení kouření hubnutí

preventan-mimiforum-banner

Budu hubnout, začnu cvičit, přestanu kouřit. Právě tato novoroční předsevzetí patří mezi ty nejčastější. Jen málo lidem se však podaří je dodržet. Přinášíme pět rad, jak na to.

Budu hubnout, tak zní asi nejčastější novoroční předsevzetí. Avšak podaří se to jen málokomu. Tři čtvrtiny lidí je vůbec plnit nezačnou, anebo s nimi záhy skoncují. Pokud patříte mezi ty, kteří od Nového roku touží něco změnit, přinášíme pět rad, jak slib dodržet.

1. Dávejte si reálná předsevzetí

Většina předsevzetí ztroskotá na tom, že jsou nereálná. Pokud jsme časově vytížení a slíbíme si, že budeme denně půl hodiny cvičit, zkrachuje naše přání hned druhý den. Zjistíme, že na ně nemáme čas ani sílu. To samé platí, i když si dáváme předsevzetí typu: „Zhubnu dvacet kilo.“ I když vydržíme a snažíme se, váha o víc jak pět kilo dolů nejde. To nás přestane bavit, a tak skončíme. Proto je důležité, aby byla naše předsevzetí reálná. Předem si rozmyslete, co je ve vašich silách a co můžete splnit. Vyhněte se konkrétním údajům. „Budu hubnout“, anebo „Začnu cvičit“ je mnohem splnitelnější.

2. Předsevzetí zveřejněte

Mnohem větší motivaci k plnění předsevzetí budete mít tehdy, pokud jej zveřejníte. Řekněte přátelům a rodině, co máte v úmyslu. Napište to na Facebook, aby o tom vědělo co nejvíce lidí. Když se vás ostatní budou ptát, jak pokračujete, budete se chtít pochlubit. Vysvětlovat všem, že jste nevydržela a neměla pevnou vůli, je nepříjemné a moc se vám do toho chtít nebude. Je tak větší šance, že vytrváte.

3. Slibte si odměnu

Motivace je důležitá víc, než se zdá. Pokud si slíbíte odměnu za to, že své novoroční předsevzetí splníte, půjde vám to lépe od ruky. Mělo by jít o něco, po čem opravdu toužíte. Například dovolená u moře, když se vám podaří zhubnout do plavek. Anebo alespoň wellness víkend ve dvou.

4. Vsaďte se

Také sázka je dobrou motivací ke splnění novoročního předsevzetí. Vsaďte se s partnerem, anebo s kamarádkou, že to, po čem toužíte, opravdu dokážete. Odměna nemusí být velká, ale měla by být pro vás zajímavá. Na druhé straně byste měla splnit to, na čem se dohodnete v případě, že se vám předsevzetí realizovat nepodaří.

5. Pište si blog zdravi-a-krasa-novorocni-predsevzeti-ii-sh-nahled

Stačit vám bude i obyčejný deníček, ale v době internetu si rovnou můžete psát blog. Svěřujte se se svými pocity, s tím, jak si předsevzetí plníte. Diskutujte s ostatními, kteří mají podobnou zálibu, povzbuzujte se na zájem. Pokud budete mít spřízněnou duši, která bude hubnout, cvičit, anebo přestane kouřit s vámi, i když jen virtuálně, půjde vám to lépe od ruky.

MIMIFORUM zjistilo:

64 % lidí si dává předsevzetí

– 64 % lidí si dává novoroční předsevzetí.

– Novoroční předsevzetí se podaří splnit méně než 25 % lidí.

– 78 % lidí, kteří předsevzetí nesplní, se snaží najít co nejvíce nejrůznějších důvodů, proč se jim nedařilo.

– 50 % lidí z těch, kteří si dávají předsevzetí, chce zhubnout.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse