vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Novinky na našich hradech: Nová sezóna je tu!

10. dubna 2015

Novinky na našich hradech: Nová sezóna je tu!

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: novinky děti rodina hrady výlet

preventan-mimiforum-banner

Hrady a zámky otevřely od dubna návštěvníkům opět své brány. Co nového vás letos čeká právě na našich hradech a co nezmeškat? Přinášíme pár tipů, kam se vydat na výlet!

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Hrad Landštejn

Nepatří mezi nejznámější hrady u nás, ale jde o krásnou a monumentální stavbu v oblasti zvané Česká Kanada. Hrad v Jihočeském kraji je zajímavý například svým románským jádrem. V roce 2015 vás Landštejn zve na akce, kterými chce přiblížit nejstarší podobu hradu a s ní spojenou historii. Čekají vás zde komentované prohlídky, kresby ideální podoby hradu ve 13. století, dozvíte se o románských prvcích na hradě, i o nejstarších archeologických nálezech z hradu. K románské sezóně je připravena řada kulturních akcí.

www.hrad-landstejn.eu

 

Hrad Švihov

Najdete jej ve stejnojmenném městě na Klatovsku a patří mezi nejmladší hrady u nás. Dnes je ve správě Národního památkového ústavu a nabízí svým návštěvníkům dva prohlídkové okruhy. Je známý jako hrad, kde se točila jedna z nejoblíbenějších českých pohádek, Tři oříšky pro Popelku. V letošním roce vás zde čeká víc než zajímavá výstava Proměny Švihova ve staletích, která za vidění stojí.

www.hradsvihov.cz

 

Hrad Velhartice

Romantický šumavský hrad Velhartice patří mezi Národní kulturní památky. Okolní zalesněné stráně patří mezi nejkrásnější pošumavská údolí a přímo vybízejí k procházkám přírodou. V letošním roce vás zde čeká mimo jiné velmi zajímavá výstava s audiovizuálním programem, která vás seznámí s historií a obnovou hradu.

www.hrad-velhartice.cz

 

Hrad Rožmberk

Krásný jihočeský hrad se starověkým rázem z poloviny 13. století. Říká se, že u nás je jen málo hradů, které by se mu vyronaly. Za zmínku zde letos stojí nově zpřístupněná památková trasa a okruh Soukromé pokoje, jehož součástí je výstup na Anglickou věž. Místnosti prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí a rozhodně stojí za vidění. Při výstupu na Anglickou věž je třeba zdolat 200 schodů, ale zato vás odmění nádherným výhledem do okolí.

www.hrad-rozmberk.eu

 

tip-na-vylet-novinky-na-nasich-hradech-ii-cz-nahled Hrad Šternberk

Kouzelný hrad Šternberk najdete v Olomouckém kraji, na výběžku Nízkého Jeseníku. Původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce, láká návštěvníky nevšední svou atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí. Hrad nabízí dva prohlídkové okruhy a chystá speciální akce a prohlídky i pro děti, včetně interaktivních. Ty jsou letos připraveny na 19. dubna. Zajímavá je i akce v rámci výstavy Flora Olomouc, kdy je i pro návštěvníky hradu sníženo vstupné (23.-26.4.2015).

www.hrad-sternberk.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse