vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nové pilulky na hubnutí: Zázrak, nebo další v řadě?

9. ledna 2013

Nové pilulky na hubnutí: Zázrak, nebo další v řadě?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Vlasy v mrazech: Jak o ně pečovat?

preventan-mimiforum-banner

Pilulky na hubnutí jsou u žen, které touží po štíhlé postavě, velmi oblíbené. I když mívají vedlejší účinky, jsou ochotné to risknout. Představa, že si dáte tabletu a shodíte kila navíc, je totiž víc než lákavá. V Americe se nyní objevily rovnou dva hubnoucí »zázraky«. 

Říká se jí epidemie třetího tisíciletí. Přichází pomalu a nepozorovaně, avšak stále ve větší míře se s ní potýká celý svět. Je nejen nepříjemná, ale představuje vážná zdravotní rizika. To vše je obezita.

Dvě novinky na trhu

Lidé, a především ženy, jsou v honbě za štíhlou postavou ochotné k řadě experimentů. A tak kupují drahé koktejly, či tablety, které jim téměř zázračně mají pomoct kila navíc shodit. Jenže jen máloco opravdu funguje. Zvlášť, pokud nezměníme jídelníček a nepřidáme pohyb. Přesto se oči lidí s nadváhou neustále upínají k vědcům, zda některou ze zázračných tobolek nevymyslí. Tak se také stalo. V polovině loňského roku vstoupily v Americe na trh rovnou dvě nové pilulky na hubnutí.

MIMIFORUM zjistilo:

-          Až 68 % lidí u nás má nadváhu nebo je obézních.

-          31 % žen u nás je vysloveně obézních.

-          37 % lidí myslí na dietu častěji, než na svého partnera.

Zázrak 1: Qsymia

Qsymia. Tak zní název jedné z nich. V podstatě nejde o žádnou novinku, ale o kombinaci dvou starších látek. Fentermin obsahuje i nechvalně známý Adipex, tzv. Zlaté vejce, s nímž se stále hojně obchoduje na černém trhu. Tato látka potlačuje chuť k jídlu. Druhá složka, topimarát, je známá tím, že ovlivňuje mozek. Proto se také používá k léčbě epilepsie. Hubnutí podporuje hned několika způsoby. Zvyšuje pocit plnosti i spalování kalorií a chuť jídla činí méně atraktivní. Testy, které s tabletami proběhly, ukázaly, že lidé díky nim mohou zhubnout 6 až 8,9 % své hmotnosti. Velkou výhodou nového preparátu má být také fakt, že na rozdíl od těch starších, má mít minimum vedlejších účinků. Naopak klady mají jednoznačně převažovat.

Zázrak 2: Belviq zdravi-a-krasa-nove-pilulky-na-hubnuti-ii-sh-nahled

Druhou pilulkou, která se na trh v Americe v loňském roce dostala, je Belviq. Ten v mozku blokuje signály chuti k jídlu. Výsledkem je, že se člověk cítí sytý, i když sní jen velmi malou porci. Protože ale tento lék zvyšuje hladinu serotoninu, může dojít i k tzv. serotoninovému syndromu, který může vážně ohrozit život. Projevuje se psychickými, neurologickými i vegetativními poruchami, objevuje se zmatenost, horečka, zvracení a průjem ad. Oba druhy pilulek jsou určeny pro dospělé s BMI nad 30 a jsou na předpis – zatím však pouze v zahraničí. Jak úspěšné budou do budoucna, je zatím otázkou.

Tipy MIMIFORA:

Užívání pilulek dobře zvažte!

-          O užívání jakýchkoli pilulek na hubnutí se raději poraďte s lékařem.

-          Pokud vám lékař prášky nepředepíše, neshánějte je na černém trhu.

-          Hubnoucí pilulky je třeba brát pod lékařským dohledem.

-          Na světě neexistuje pilulka, kterou byste se vzala a shodila pár kilo. Hubnutí může podpořit, ale je třeba upravit životosprávu a přidat pohyb.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com 

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:52 05.03.2014 - bětka -

Bez nadpisu

Všechny pilulky na hubnutí jsou jenom vyhozené peníze. Prostě to nefunguje, pokud člověk neupraví stravu nebo nezačne sportovat. Beru, že se najdou doplňky, které mohou pomoct s hubnutím,ale většinou jenom na základě pravidelného pohybu – třeba různé spalovače, protein a podobně. Bez nějaké námahy může pomoc maximálně liposukce. Nejezení nebo drsné diety akorát vedou k tomu, že se dostaví jojo efekt a člověk nabere ještě víc než před hubnutím. Liposukci jsem sama podstoupila – nebyla jsem spokojená s vnitřní stranou stehen a i s cvičením jsem měla problémy s nimi něco udělat. Takže kdo by sháněl v Brně šikovného chirurga, obraťte se na doktora Jutana

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse