vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Notorické dietářky: Proč se jim nedaří zhubnout?

24. srpna 2016

Notorické dietářky: Proč se jim nedaří zhubnout?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: štíhlá linie cvičení tuky hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Důvodů, proč se vám nedaří zhubnout, může být hodně. Pokud tělo neustále trápíte dietami, může se dokonce stát, že místo toho, abyste kila shazovala, ještě přiberete.

Diskutujte: Jaký je podle vás hlavní důvod, proč se ženám nedaří zhubnout?


Také patříte mezi věčné dietářky, které se za každou cenu snaží zhubnout, ale vůbec se jim to nedaří? Pak je možné, že vaše tělo už stávkuje. Diety nejsou dělané na to, aby se držely v jednom kuse a jakmile tělo trápíte hlady, anebo vynecháním určité skupiny potravin, je najednou v šoku. Když se pak najíte, hned si začne ukládat rezervu na horší časy, a to samozřejmě do tukových zásob. A tak zatímco rychlými dietami hubnete svalovinu, následně formou jo-jo efektu naberete další tuky. Výsledkem je, že díky dietám paradoxně přibíráte. Zde jsou ty nejčastější chyby, které se při dietách dělají.

Málo jíte

Vynecháváte co nejvíce jídla, abyste zhubla, jenže si možná neuvědomujete, že vlastně můžete být podvyživená. Nehubnete proto, že vaše tělo nemá na spalování dost energie. Jediným řešením je správně sestavený a vyvážený jídelníček a malé porce pětkrát denně. Tím, že denně sníte jedno jablko a nic jiného, si jen ublížíte.

Nesnídáte

Vědci se shodují na tom, že snídaně je základ dne, měla by být dostatečně sytá a vyvážená. Právě první ranní jídlo je tím, kde si můžeme dopřát sacharidy. Experti dokonce potvrdili, že čokoládový dort k snídani pomůže paradoxně hubnout, protože zasytí, zažene chutě na sladké, nastartuje metabolismus a energii stihne naše tělo během dne spotřebovat. Ve správně složené snídani by měly být zastoupeny bílkoviny i sacharidy a měla by tvořit až 20 % denního energetického příjmu. Jen tak nakopnete metabolismus a přinutíte jej ke spalování.

Cvičíte špatně dieta-notoricke-dietarky-ii-sh

Kromě zdravé stravy je pro úspěšné hubnutí nezbytné i cvičení. Jenže se může stát, že se budete moct udřít, a stejně nezhubnete. Není totiž zdaleka pravdou, že by jakýkoli pohyb vedl k hubnutí. Pokud zvolíte nevhodné cvičení, můžete paradoxně přibrat, protože naberete svalovou hmotu. Proto jsou pro hubnutí lepší tzv. kardio cviky, delší a méně intenzivní zátěž, v délce třiceti a více minut, jako je spinning, rychlá chůze, nebo jízda na kole. Důležité je znát správnou tepovou frekvenci, a tu udržovat na max. 60 procentech.

Málo spíte

Pokud málo spíte, nedivte se, že nehubnete. Tělo totiž produkuje více inzulinu, a ten podporuje ukládání tuku. Vědci také potvrdili, že lidé, kteří spí málo, spálí mnohem méně energie. Navíc tělo začne vytvářet hormon hladu ghrelin, a výsledkem je, že máte větší chuť k jídlu a rychleji přiberete. Největší potíže hrozí, spíte-li méně než 5 hodin denně.

MIMIFORUM zjistilo:

Další důvody, proč nehubnete

  • Pijete alkohol. Ten obsahuje příliš mnoho prázdných kalorií a může hubnutí zastavit. Nejvíce kalorický je tvrdý alkohol a nepřítelem štíhlé postavy jsou v létě oblíbené koktejly.

  • Málo chodíte. Pokud nestíháte cvičit, alespoň choďte pěšky kde to jen jde, a auto nechejte na parkovišti. Odborníci doporučují ujít alespoň 5 km denně, ideálně rychlejší chůzí. Nezapomínejte na schody, výtahy raději přehlížejte.

  • Pracujete hlavou. Lidem, kteří pracují duševně, se hůř hubne, tvrdí vědci. Je to prý proto, že tělo si žádá doplnit cukr, aby měl mozek energii, a tak více jíme – a samozřejmě nezdravě.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse